Кіберфахівці СБУ нейтралізували російську хакерську атаку на електронні системи житлової інфраструктури у одному із прикордонних регіонів України.
Через Wi-Fi мережу багатоквартирних будинків хакери хотіли дистанційно підключитись до системи відеоспостереження за територією житлових комплексів, прилеглими автомобільними дорогами тощо. Таким чином вони планували мати прихований канал для збору інформації про ситуацію в місті.
Також агресора цікавили відомості щодо адрес проживання українських правоохоронців та можливого переміщення військової техніки.
Однак, співробітники СБУ спрацювали на випередження і своєчасно викрили спробу окупантів проводити розвідувально-підривну діяльність у прикордонному регіоні.
За оперативними даними, до кібератаки причетне підконтрольне спецслужбам рф хакерське угруповання з росії, яке спеціалізується на зламах електронних систем інфраструктурних об’єктів.
СБУ попереджає, що такі атаки ворога можуть траплятися і в майбутньому, тому закликає громадян бути уважними, більше уваги приділяти захищеності своїх комп’ютерних мереж, використовувати для цього складні паролі і періодично їх змінювати.
На підставі зібраних фактів щодо цього випадку у прикордонному регіоні вирішується питання про відкриття кримінального провадження за статтею 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж).
Тривають комплексні дії для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.
Нещодавно і у Рівному була ситуація із «glory to Russia». Використання вказаної Wi-Fi мережі після несанкціонованого проникнення до інтернет-маршрутизатора, могло призвести до викрадення т. зв. «шпигунами» облікових записів усіх користувачів роутера, щоб у подальшому з їхніх пристроїв здійснювати потужні кібератаки.
Кіберфахівці УСБУ в Рівненській області рекомендують:
- під час налаштування точок доступу до роутера використовувати лише найновіші та найбільш захищені протоколи безпеки бездротового з’єднання;
- вимикати функцію «Автоматичного підключення до Wi-Fi»,
- та встановлювати складний пароль (більше 8 символів) для входу до адміністративної панелі роутера.