Сфера використання та технічні характеристики ОСБ плит

1031 0

Ми у соцмережах:

Сфера використання та технічні характеристики ОСБ плит

Відходи деревообробної промисловості знайшли широке застосування під час виготовлення фанери, ДСП та МДФ. Такі матеріали використовуються як оздоблення, під час ремонту дачних будиночків або квартир. Нерідко з тирсових плит, які можна знайти на сайті будівельних матеріалів http://kub.kh.ua/ виготовляють меблі. Окрему увагу варто приділити плитам ОСБ, які відрізняються високою міцністю, широким асортиментом. Завдяки використанню вологостійкого просочення, такі матеріали можна використовувати навіть для обробки ванних кімнат або лазень.

Особливості використання ОСБ плит

Монтаж плит ОSB значно відрізняється, залежно від сфери використання. Під час ремонту підлоги, ОSB плиту викладають на підготовлену заздалегідь дерев'яну решітку. Точно таким же способом здійснюється кріплення плит у якості покрівельного матеріалу. Основним елементом кріплення вважають саморізи.

Товщину та властивості плит обирають залежно від особливостей їх застосування. Якщо матеріал планують використовувати для ремонту та вирівнювання поверхні підлоги, найкраще віддавати перевагу досить товстим листам. Це пов'язано з тим, що у процесі експлуатації лист може згинатися, деформуватися, з утворенням щілин. Щоб такого не відбувалося, необхідне попереднє вирівнювання поверхні за допомогою обрешітки. Це хороший спосіб для ремонту старої дерев'яної підлоги. Кріплення листів здійснюється безпосередньо до поверхні старого покриття, без його попереднього демонтажу. Таким чином, вдається досягти високих показників теплоізоляції, вирівняти поверхню для подальшого використання ковроліну або лінолеуму.

Технічні характеристики листів ОСБ

Серед переваг плит, які представлені у широкому асортименті на сайті https://kub.kh.ua/leso-pilomaterialy/osb-i-qsb/ досить висока міцність та стійкість під час згинання. На відміну від фанери, яка при згинанні розшаровується на пласти, з плитами OSB такого не відбувається. Для збільшення терміну служби використовують спеціальні просочення або фарбування.

Переваги плит ОСБ:

♦ Плити легко обробляються, їх досить просто розрізати, розпиляти, з'єднати між собою. Для цих цілей найчастіше використовують стандартний електролобзик. Адже звичайна пилка по дереву може спровокувати виникнення сколів.

♦ У процесі виготовлення листів, до пластів дерева додають антисептики. Внаслідок цього покращується стан поверхні, підвищується стійкість плити до впливу вологи. При використанні таких листів не розвивається пліснява та грибок.

♦ Плита не змінює свою форму в процесі тривалої експлуатації через використання спеціальних клейових складів, що забезпечують стабільність форми, довговічність і надійність конструкції.

Листи з товщиною 16 мм найчастіше використовують для будівництва невеликих дачних будиночків, з метою обшивки зовнішньої його частини. Невелика товщина не витримає величезних навантажень, тому відмінно підходить у якості оздоблювального матеріалу для вирівнювання поверхні та подальшого монтажу вентильованого фасаду.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також