Сьогодні на ринку газу є два типи компаній, що працюють напряму із кінцевими клієнтами (як побутовими споживачами, так і юридичними особами) –постачальники (газзбути) та оператори ГРМ (облгази).
З аналізу коментарів, які залишають під нашими дописами підписники у Фейсбуці, з численних звернень до контакт-центрів стає зрозуміло, що досі є плутанина з межами відповідальності як газзбутів, так і облгазів.
Тож давайте разом усе розкладемо по поличках!
Газзбут або постачальник газу – компанія, яка продає газ населенню чи юридичним особам (державним, комунальним чи промисловим підприємствам, релігійним організаціям, бізнесу тощо).
Що належить до компетенції газзбуту?
— Забезпечує купівлю газу для потреб споживачів;
— Нараховує оплату за спожитий газ за даними, які надає оператор ГРМ (надсилає платіжку),
— Надає сервіси та консультації через центри обслуговування та онлайн;
— Інформує споживачів про ціну газу, порядок оплати, тощо;
— Реєструє споживачів на інформаційній платформі ринку газу.
У газзбуті можна отримати відповіді на питання:
— Скільки коштує газ?
— Чи є у вас борг/переплата за газ?
— Скільки маєте заплатити за газ, якщо не прийшла платіжка?
— Де та як можете заплатити за газ?
— Що робити, якщо з’явився борг за газ?
Пам'ятайте! Постачальники не відповідають за доставку і якість газу – це відповідальність оператора газорозподільної мережі (ГРМ) або облгазу. Основне завдання газзбуту – забезпечити стабільне газопостачання та створити зручний клієнтський сервіс.
Довідка: ТОВ «РІВНЕГАЗ ЗБУТ» більше п’яти років бездоганно виконує договірні зобов’язання стосовно кожного свого клієнта. Підприємство і надалі залишається надійним постачальником газу в оселі та офіси споживачів Рівненщини.