Щедрувати і посівати: коли і кому можна це робити

1588 0

Ми у соцмережах:

 Щедрувати і посівати: коли і кому можна це робити

Сьогодні, 13 січня, переддень Старого Нового року. І на відміну від колядок, співати щедрівки і посівати можна не всім.

Щедрують українці ввечері 13 січня на Щедрий вечір. У щедрівках акцент завжди роблять на побажанні достатку, багатого врожаю, досягнень у новому році.

У відповідь господарі будинку повинні обдарувати щедрувальників. Як правило, це солодощі або гроші. Чим смачніше і щедріше господарі будуть пригощати гостей, тим успішніше і щасливіше пройде рік.

Якщо не пустити в будинок щедрувальників, то господаря чекають збитки і злидні.

Щедрують зазвичай дівчата. Люди старшого віку і дітвора щедрувати не ходять.

Вже наступного ранку щедрувати не можна, а ось посівати - можна і потрібно.

Посівати (або засівати) ходять тільки хлопчики і хлопці вранці 14 січня. Причому, чим раніше це зробити, тим краще, адже перші посівальники отримують найкращі подарунки.

Переступити поріг першим цього дня повинен неодмінно молодий чоловік - тоді, за прикметами, і гроші, й достаток у домі водитися будуть. А ось жінка - перша гостя - це нібито до сліз і печалей.

У хаті розкидали, приспівуючи посівальні пісні, зерно. Як правило, це жито, ячмінь і пшениця. Зерно, яким посівали будинок, вважалося його оберегом. Зазвичай воно залишалося на підлозі до заходу сонця, прибирати його раніше - не до добра.

Важливо, що зерно для посівання має бути цільним. Не можна посівати горохом, пшоном і просом. Вважається, що це приверне сльози в дім.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також