Що і навіщо виправляють у пластичних хірургів

2928 0

Ми у соцмережах:

Що і навіщо виправляють у пластичних хірургів

За статистикою, близько 30% жінок і 6% чоловіків хотіли б виправити недоліки власної зовнішності. Щорічно в світі проводять близько 15 млн. пластичних операцій. Не залишаються осторонь і наші співвітчизники. Людей з бездоганною зовнішністю — одиниці. Решті ж у спадок дістаються не завжди привабливі сімейні риси. А життєвий досвід багатьох додає мішки під очима, обвислі щоки, лисину і товсту фігуру.

Уособлення і шевелюра

В Україні пластичні операції перестають бути прерогативою багатіїв і VIP-персон. За останні п'ять років кількість пацієнтів клінік естетичної медицини зросла приблизно на 25% і становить майже 15 тисяч осіб на рік. Люди з невеликою зарплатою готові навіть позичати гроші на виправлення зовнішності. А деякі клініки почали практикувати операції в кредит. — Серед моїх пацієнтів була 55-річна прибиральниця музичної школи, яка робила абдомінопластику — підтяжку живота, 50-літній жінці-сторожу дитячого садка я "підтягнула" обличчя, а 34-річній кранівниці збільшила груди, — розповідає пластичний хірург із Запоріжжя Світлана Работенко. — Наймолодшою ??пацієнткою у мене була восьмирічна дівчинка, якій я робила отопластику — виправляла відстовбурчені вуха. Колега п.Світлани з Києва Тарас Матолінець розповідає, що робив підтяжку обличчя 86-річній мешканці столиці, а 72-річному киянину на лисині нарощував волосся. До речі, пересадка волосся останнім часом стає процедурою, яка все частіше приводить сильну стать в клініки естетичної хірургії. І в найближчому майбутньому, за прогнозами доктора, це може похитнути загальносвітову статистику, згідно з якою серед тих, кому роблять "пластику" — 90% жінок і лише 10% чоловіків. Взагалі ж пацієнти пластичних хірургів у віці — це лише окремі рекорди. Найчастіше вік тих, хто лягає під скальпель заради зміни зовнішності — 18-35 років. Більшості жінок роблять мамопластику, тобто проводять операції на грудях, переважно збільшують молочні залози. Але буває, що й зменшують. Одній зі своїх пацієнток Тарас Матолінець зменшував асиметричні груди (одна молочна залоза була восьмого розміру, друга — десятого) до четвертого розміру. Операції зі зменшення бюста проводила і п.Работенко. — Дівчата, які, наслідуючи моду, прагнуть зробити більшими груди, навіть не уявляють, наскільки комфортно жити з грудьми середнього, приблизно третього розміру, — вважає Світлана Анатоліївна. — Вони не створюють великого навантаження на хребет, та й білизну і одяг легше дібрати, якщо у тебе помірні форми. Я ніколи не роблю операції тільки для того, щоб отримати досвід і збільшити власну лікарську статистику. Тому дівчат, які ще не народжували дітей, відмовляю від пластики грудей. Не раджу їм робити і підтяжку живота, адже вагітність і пологи вносять у жіноче тіло свої корективи. Дуже популярна і ринопластика — зміна форми носа. Одні хочуть прибрати горбочок, інші — зменшити ніс, треті — підняти його кінчик. — Незважаючи на активний розвиток пластичної хірургії, зараз в моді здорова і природна зовнішність, — стверджує п. Матолінець. — Багато хто й намагаються цього досягти за допомогою естетичної хірургії. Тому пацієнти після нашого втручання хочуть бачити свої носи прямими, без особливостей і штучності. Щоб досягти бажаного результату, перед операцією ми робимо фотопрогноз за допомогою комп'ютерної програми, щоб людина наперед бачила, якою вона вийде з клініки.

До речі

За даними Міжнародного товариства естетичних пластичних хірургів, у світі щорічно виконується 15 мільйонів пластичних операцій. На першому місці — ринопластика, далі йдуть мамопластика і абдомінопластика. Зміна форми сідниць — на 13-му місці.

Нижче пояса

Окрема категорія — зміна форми сідниць та операції в інтимній зоні. Багато жінок хочуть стати схожими ззаду на Дженіфер Лопес, вставивши в потрібне місце імпланти. Операції на геніталіях і чоловіки, і жінки роблять в основному заради поліпшення їхнього вигляду, наблизивши до класичних канонів. Крім того, деякі пані відновлюють цноту. Але є і дуже невелика кількість пацієнток, які воліють позбутися цноти не природним шляхом, а за допомогою скальпеля хірурга. Зазвичай це дівчата з пережитими психологічними травмами або ті, хто йде на такий крок з релігійних переконань. Існує думка, що у розвинених країнах, де рівень життя набагато вищий, ніж у нас, пластичні операції стають показником достатку і престижу. Тому багато хто з європейців, особливо жінки, відвідують пластичних хірургів не рідше, ніж стоматологів. Деякі з них, щоб заощадити, їдуть покращувати свою зовнішність в Україну. Ось і зараз 35-річна громадянка Німеччини в одній з клінік Запоріжжя готується до підтяжки живота. Її розрахунок простий: у нас їй тонка талія обійдеться приблизно на 40% дешевше, ніж на батьківщині. Психологи попереджають, що гонитва за красою може обернутися для багатьох особливо прискіпливих до своєї зовнішності людей тяжкими наслідками — психічним розладом, яке називають дисморфофобією. Це коли люди стають практично одержимими власними вадами зовнішності і, наважившись на одну пластичну операцію, вже жити не можуть, щоб не знайти в своїй зовнішності інших дефектів і знову жити з нав'язливою ідеєю про нову операції. Поки людей з таким діагнозом небагато. Але за статистикою, близько 15% людей після пластичної операції з часом знову стають пацієнтами естетичних хірургів.

Що потрібно знати тим, хто збирається на пластичну операцію:

  • Треба бути абсолютно здоровим.
  • Два тижні до і три тижні після пластичної операції не можна курити, інакше шви будуть погано гоїтися.
  • Після збільшення форми сідниць за допомогою імплантів ніколи не можна буде робити ін'єкції в "м'яке" місце.
  • Незважаючи на те, що пластичні операції не вважаються важкими для організму, оскільки не зачіпають життєво важливих органів, за світовою статистикою, ризик ускладнень після них складає близько 15%.
  • В Україні оперує близько тисячі пластичних хірургів.

Середні ціни на пластичні операції в клініках України (в тисячах гривень)

Ринопластика (зміна форми носа)

15-20

Мамопластика (зміна форми грудей)

15-20

Отопластика (зміна форми вушних раковин)

10

Підтяжка обличчя

25

Абдомінопластика (підтяжка живота)

20-23

Пластика повік

5

Зміна форми сідниць

8-10

Інтимна пластика

8-10

Ліпосакція шиї і підборіддя

8-12
ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також