Що, коли і з чим

3131 0

Ми у соцмережах:

Що, коли і з чим

Як тільки підсохне земля, можна починати готувати грядки до висівання насіння городніх культур. Не перекопані з осені ділянки потрібно перекопати й одночасно внести компост, суперфосфат і попіл.

Город Фахівці радять сіяти овочі на городі в такому порядку:

  • у першій половині квітня першими сіють зеленні культури: пекінську капусту, кріп, листову гірчицю, салат, а також редиску, горох, боби. Після них висівають насіння холодостійких культур: моркви, цибулі-чорнушки, петрушки, пастернаку. Вони проростають вже за 3-5 градусів тепла. Салат, кріп, редиску можна сіяти повторно до 20 червня;
  • пророщену картоплю висаджують, коли ґрунт прогріється до 6-8 градусів тепла на глибині 10 см, зазвичай у середині квітня. У ці ж терміни можна висівати і насіння помідорів у грунт;
  • буряки, кукурудзу висівають, а цибулю-ріпку висаджують, коли земля прогрівається до 7-10оС;
  • теплолюбні огірки, квасолю, кавуни, гарбузи, кукурудзу висівають, коли земля прогріється до 11-13оС;
  • якщо розсада ранньої білоголової й цвітної капусти має 5-6 листків і пройшла загартування, її висаджують наприкінці квітня у відкритий ґрунт.

Що після чого

На високий врожай сільгоспкультур, окрім інших факторів, значний вплив має вибір попередника, тобто культури, яку вирощували на даній ділянці торік. Так, столові буряки і морква добре ростуть після огірків, капусти, ранньої картоплі, кабачків і патисонів. А огірки краще садити після гороху, квасолі, капусти, помідорів. Капуста добре почувається на грядці, де перед цим вирощували цибулю. Одним з найкращих попередників майже для всіх овочевих культур вважається озима пшениця. Щоб городина добре вродила, необхідно дотримуватися послідовності висаджування. Наприклад, капусту можна повернути на ту ж ділянку через 5-7 років. А помідори, перець, гарбузи і буряки — через 2-4 роки. Для огірків, моркви і цибулі цей термін становить 1-3 роки, для кавунів і динь — 10 років. За цей час зникають хвороби та інфекції, що уражають рослини.

Добрі сусіди

Розміщуючи овочеві культури на ділянці, варто враховувати, що, наприклад, помідори і картопля потерпають від спільних хвороб і шкідників, тому садити їх треба якомога далі одне від одного. А ось поряд із цибулею та часником вони почуватимуться добре. Нормально вживаються вони і з капустою. А огірки просто-таки «плачуть» від цибулі. Бажаний сусід для всіх овочевих культур — кріп, бо він приваблює корисних комах, які знищують багатьох шкідників.

Коли зійде?

Найпершим сходить горох — вже через 6 днів після посіву. Ще через день-два — кукурудза, огірки, квасоля, редька. За 10 днів проростають капуста, щавель і буряки. Баклажани, цибуля, кабачки, морква та ревінь — через 2 тижні. А найдовше сидять у землі кріп, петрушка, пастернак і перець — до 16 днів.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також