Що міліція, що поліція...

1161 0

Ми у соцмережах:

Що міліція, що поліція...

Новину про те, що в Росії збираються міліцію перейменувати на поліцію, росіяни зустріли з глузуванням: мовляв, народу все одно — що менти, що поліцаї...

Залишається питання: що буде в Україні, якщо в Росії пропозиція з «поліцаями» пройде? Поки в Росії обговорюють новий закон «Про поліцію», в нашій країні теж почалася з цього приводу дискусія. За інформацією Костянтина Стогнія, головного радника глави МВС, зараз створено робочу групу спеціалістів, яка буде вивчати доцільність такого перетворення.

”Чи потрібна нам поліція?” Олександр САВЧЕНКО, генерал-полковник міліції, колишній заступник глави МВС: — Міліція — це, по суті, озброєна народна дружина, а поліція — це професійна організація. Це все одно, що порівнювати теперішню армію і контрактну. На контрактну армію ми зараз перейти не можемо — не вистачає коштів, те ж саме і з поліцією. Адже мова йде не просто про зміну вивіски, а про системні реформи правоохоронної системи. От, наприклад, в усіх на очах патрульно-постова служба. Її комплектують в основному з людей, що відслужили в армії, які не мають вищої освіти. А хто, вибачте, сьогодні в основному йде в армію? Правильно, або з бідних родин діти, або з неблагополучних. Відповідний з них потім виходить і міліціонер. Не так давно ми пробували реформувати систему МВС, подавали через нардепа Москаля пакет законопроектів, над якими працювало все міністерство. Найважливіший з них — «Закон про органи внутрішніх справ України». Там були досить революційні пропозиції, що робили наше МВС схожим на європейські відомства. Назву «міліція» змінювати ми не пропонували, але пакет законів все одно депутати прокотили. Михайло КОРНІЄНКО, генерал-полковник міліції, доктор юридичних наук, професор: — Я у своїх наукових працях давно відстоюю ідею ввести в нас поліцію. Навіть за Президента Кравчука вже почалися розмови, що потрібно змінити назву «міліція» на цивілізованішу. Потім нині покійний міністр Юрій Кравченко неодноразово пропонував на різних рівнях ввести поліцію, однак так і не вдалося довести це до кінця. Поліція — це та назва, що відповідає завданням і функціям нашої правоохоронної системи. Всім відомо, чому після революції замість поліції на території колишньої Російської імперії з’явилася міліція. Поліція асоціювалася тоді з царською охранкою. Однак всьому свій час. У країнах колишнього Союзу — Литві, Латвії, Казахстані, Азербайджані — давно перейменували міліцію на поліцію. Зараз цим займаються в РФ. Тільки ми та ще білоруси з росіянами ніяк не можемо позбутися від «червоних» пережитків... Семен ГЛУЗМАН, правозахисник, колишній політв’язень, психіатр: — Від зміни місць доданків сума не змінюється. Можна назвати як завгодно — хоча б космічною поліцією. Проблема не в назві, а в діяльності цієї організації. Повинна бути переглянута стратегія роботи цієї служби, яка у нас роздута до величезних розмірів і могла б працювати, і навіть повинна працювати, ефективніше. А коли рядові міліціонери одержують мізерні гроші, коли їх задіюють на невластивих їм заняттях, коли в них немає грошей для агентурної роботи? Що зможе така міліція, навіть будь вона поліцією? Чомусь генерали їздять на дуже крутих автомобілях, а рядовому працівнику УВС повідомляють, що грошей на бензин для розшуку злочинця немає. І поки це буде процвітати, як не назви, нічого не зміниться.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також