Що не люблять рослини

302 0

Ми у соцмережах:

Що не люблять рослини

Дуже рідко можна знайти рекомендації щодо того, чого не потрібно або взагалі не можна робити, щоб виростити добрий врожай. Тим часом такі застереження дуже важливі.

Більшість овочевих культур не терплять хлору, тому такі мінеральні добрива не можна вносити під перці, огірки, гарбузи, кабачки, дині, квасолю. Навіть органіку слід застосовувати вкрай обмежено. Свіжий гній не вносять під ті ж таки овочі. Інакше рівень накопичення нітратів стане дуже високим, а у рослин знизиться опірність до хвороб і шкідників. І смак варених овочів буде поганий.

Надлишок органічних добрив також шкодить рослинам. Наприклад, надмірна кількість попелу в ґрунті переводить елементи живлення в малодоступну для рослин форму. Тоді як компост можна вносити без обмежень.

Категорично не рекомендується вносити вапно, доломітове борошно навесні перед посадкою кабачків, гарбузів, динь, томатів, огірків, селери, перцю, пастернаку, петрушки, брюссельської капусти.

Не можна висівати теплолюбні культури раніше, ніж ґрунт прогріється до значень, необхідних для тієї чи іншої овочевої культури.

В жодному разі не можна поливати холодною водою теплолюбні культури: огірки, кабачки, томати, дині, кавуни, гарбузи, патисони, перці, баклажани. У них після поливу холодною водою відмирають корінці, й овочі перестають рости, загнивають і гинуть. Особливо гостро на такий полив реагують дині та огірки. Погано позначається полив холодною водою і на капусті. Хоч вона і належить до холодостійких культур.

Також не варто сліпо виконувати будь-яку пораду. Перевіряйте всі рекомендації на обмеженій ділянці або на невеликій кількості рослин і враховуйте регіон проживання, клімат, навіть мікроклімат своєї ділянки.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також