Що потрібно знати про підбір резини для мінівенів та кросоверів?

434 0

Ми у соцмережах:

Що потрібно знати про підбір резини для мінівенів та кросоверів?

Кросовер — це розумний баланс між можливостями позашляховика та звичайного легкового автомобіля. Це престижні елегантні авто з великим салоном та чудовими прохідними здібностями. Мінівени від них відрізняються лише сімейною спрямованістю, тобто довшим кузовом та більшою кількістю місць.

Особливості та вимоги для великих авто

Враховуйте дороги, по яких буде їздити автомобіль. Хоча моделі пішли від позашляховиків, переважно вони призначені для міських вулиць та трас. Тому варто купити шини для рівного асфальту з урахуванням якості українських доріг. 

Більшість водіїв просто дотримуються інструкції з експлуатації. Зазвичай виробники чітко зазначають допустимі параметри резини та дисків, навіть рекомендують надійних виробників. Проте додатково водії враховують швидкість пересування, кількість режимів, а за необхідності — виїзди в село та на природу.

Інтернет-магазини пропонують безліч варіантів шин для кросоверів та мінівенів. Навіть є спеціальні калькулятори для розрахунку робочих якостей та порівняння особливих можливостей.

Сезонні зміни в підборі покришок

Літню гуму рекомендують вибирати за прикладом заводських, установлених на машину в процесі збирання. Бажано розрахувати індекс навантаження. Для цього вагу авто ділять на чотири та додають запас на пасажирів і груз. Обов'язковими є зміцнені боковини та каркас. Для зими знадобиться додаткове посилення, проте шипи рекомендують лише для засніжених трас.

Параметри вибору

Кросовери та мінівени переважно належать до міських варіацій, хоча збереглись деякі традиційні моделі з потужними двигунами та високим кліренсом. Здебільшого їх купують для подорожей та службових поїздок віддаленими місцями. Для таких машин підбирають більш міцні та якісні шини, бажано спеціалізовані та укріплені. В решті випадків під час вибору враховують показники:

  • максимальна швидкість пересування;
  • керованість на сухому та вологому асфальті;
  • прохідність водою та складними ділянками дороги;
  • витривалість до механічного пошкодження;
  • стійкість до зношування;
  • вплив на економію палива;
  • керованість та маневреність;
  • довжина гальмівного шляху.

Більшість цих параметрів не є сталими. Вони залежать від комбінації шин з автомобілем. Також впливають вага машини, потужність двигуна, кількість щоденних зупинок у заторах та на світлофорах.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також