Що збудують на місці 200-річної хати на вулиці Шевченка?

1705 0

Ми у соцмережах:

Що збудують на місці 200-річної хати на вулиці Шевченка?

Ось уже другу стару хату, якій понад 100 років, демонтують в Рівному на вулиці Шевченка, щоб реставрувати і встановити в музеї в Радивилові. Раніше такі хати просто розвалювали і будували на їхньому місці щось нове, тепер стараються зберегти. Але от чи заради любові до пам’ятки архітектури, чи щоб отримати дозвіл на будівництво?

Торік у вересні на вулиці Шевченка демонтували столітню хату, яка потім стала експонатом в музеї просто неба «Ладомерія» в Радивилові. Тепер на її місці «Стоград» зводить багатоповерхівку. Згідно з паспортом об’єкта, тут буде восьмиповерховий багатоквартирний будинок із вбудованими комерційними приміщеннями.

А тепер ті ж самі реставратори зі Львова демонтують 200-річний будинок одразу за церквою на вулиці Шевченка. За словами будівельників, це дуже кропітка праця, адже треба маркувати кожну колоду. Цей будинок вже більший — тут було чотири кімнати. І старіший.

Володимир Дзьобак, голова ГО «Центр дослідження і відродження Волині»:

— Свого часу хата була житлом священнослужителів. У ній також недовгий час жив священник і цілитель Михайло Носаль.

До мене звернувся власник ділянки пан Богдан, сказав, що він придбав цю хату, але хотів би, щоб вона збереглась, а не пропала. Знаючи наш попередній досвід, ми сказали, що відновимо, так само як ту, що була на Шевченка, 85. І зараз ми почали демонтажні роботи. Це не чистий демонтаж, а аналіз, розбір того, що є. Ми визначаємо елементи, які можна зберегти максимально, і ті, які потребують заміни. Що буде всередині — поки не знаємо. Є ідея зробити або хату священника, або міщанина.

Богдан Негря, власник ділянки:

— Я сам родом із Закарпаття, з Ужгорода. Коли придбав цю ділянку, не хотів, щоб 200-річна хата — приклад міської архітектури — просто зникла. Півтора року шукав спосіб її зберегти, поки мені не порадили сконтактувати з Володимиром Дзьобаком. Також я звернувся до священника храму, біля якого знаходиться ділянка, і попросив благословення на цю справу. І отримав його.

Насправді перенести і відреставрувати таку хату — це дуже дороге задоволення. Це не одна, і не дві, і навіть не чотири тисячі доларів. Також це займає понад рік. Але хочеться вчинити правильно зі старовиною, а не просто розвалити, як багато хто робить.

На цьому місці ми побудуємо щось гарне, що матиме класичну архітектуру і впишеться в архітектуру храму поблизу. Я обіцяю рівнянам, що тут не буде нічого вище 9 і навіть 5 поверхів. Проте нам поки не погодили дозволи на будівництво. Чомусь затягують з видачею необхідних документів.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також