Щоб кава була корисною

2790 0

Ми у соцмережах:

Щоб кава була корисною

Кава містить кофеїн, теофілін і теобромін, ефірні олії, антиоксиданти, які сприяють профілактиці серцево-судинних і навіть деяких онкологічних захворювань. Вона бадьорить, покращує настрій, підвищує фізичну витривалість і тонус судин, стимулює розумову діяльність. Щоб отримати максимальну користь і не зіткнутися з побічними ефектами цього напою, варто дотримуватися простих правил.

Намагайтеся випивати не більше 3-4 чашок кави в день. Кофеїн — це алкалоїд, який стимулює серцеву діяльність, підвищує тонус судин, активізує симпатичну нервову систему і цим тонізує весь організм. Але якщо випивати її забагато — більше 3-4 чашок у день, то можливі проблеми. Наприклад, почастішання серцебиття, стан тривоги, хвилювання, безсоння або інші порушення з боку нервової системи.

Особливо такий стан перезбудження небезпечний для літніх людей, які страждають на серцево-судинні захворювання, пов’язані з підвищеним артеріальним тиском, ризиком виникнення серцевих аритмій, серцебиття, а також хто має захворювання щитоподібної залози. У цих випадках кофеїновмісні напої бажано обмежувати — пити небагато і не дуже міцні. Також каву не варто давати дітям до 3 років. У більш старшому віці діти можуть вживати кофеїновмісні напої (чай і кава) в невеликій кількості й не дуже міцні.

Бажано вживати каву в першій половині дня. Оскільки кофеїн і міцний чай володіють стимулюючою дією на нервову систему, то вживання їх у вечірній час може призвести до підвищеної збудливості й порушень сну. Також можуть з’явитися неприємні відчуття з боку серця, наприклад, серцебиття, яке також заважає спокійному засипанню.

Не замінюйте чашкою кави сніданок. Пити каву натщесерце, замість сніданку, не рекомендується. Міцна кава, особливо еспресо, володіє подразнюючою дією на слизову шлунково-кишкового тракту через те, що в ній дуже багато ефірних олій. Тому після вживання кави на голодний шлунок у людей з гастритами, виразками можуть виникати болі, печія, відрижка, інші неприємні симптоми. Тому їм рекомендується пити каву і чай з молоком. Молоко трохи пом’якшує подразнюючу дію на слизову оболонку. У період загострення захворювань шлунково-кишкового тракту ці напої взагалі протипоказані.

Міцну каву краще запивати водою. Кофеїн добре стимулює кровотік, у тому числі через нирки, тому має сечогінну дію і виводить досить велику кількість рідини. Існує популярна думка, що гіпертонікам не можна пити каву, тому що вона підвищує тиск. Це не зовсім так. Першою реакцією після чашки кави буде звуження судин і невеликий стрибок тиску. А тоді включається сечогінний ефект, і організм починає позбавлятися від зайвої рідини, тиск знижується. Тому якщо немає індивідуальної дуже вираженої негативної реакції, то кава гіпертонікам у розумних кількостях не протипоказана. І навіть може бути корисна тим, хто страждає на набряки. Кава якраз дає можливість позбутися від зайвої рідини.

З іншого боку, якщо випивати дуже багато кави і більше нічого, це може призвести навіть до зневоднення. Тому міцну каву, наприклад еспресо, рекомендується запивати водою. У деяких кав’ярнях подають чашечку еспресо і склянку води. Саме для того, щоб компенсувати втрату води в організмі.

Використовуйте корисні добавки. У каву можна додавати будь-які спеції, які вам подобаються. Наприклад, кориця містить багато антиоксидантів, стимулює обмінні процеси в організмі. Крім того, сама кориця має солодкуватий присмак, тому здатна трохи згладити гіркоту напою і можна обійтися без додавання цукру. Дехто додає гвоздику і навіть гострий мелений перець — все індивідуально.

Стежте за калорійністю. Сама по собі кава практично не має калорій. Наприклад, звичайний еспресо або американо без цукру і молока — це майже нуль калорій. Варто додати вершки, сироп або цукор і картина відразу змінюється. Скажімо, в чашці капучино — 200-300 кілокалорій, тому що в нього додають молоко. Якщо стежите за вагою, пити таку каву часто не варто.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також