Щоб у телепросторі Рівненщини зникли «білі плями», хоче добудувати телевежу у Копані

1397 0

Ми у соцмережах:

Щоб у телепросторі Рівненщини зникли «білі плями», хоче добудувати телевежу у Копані

На сьогодні покриття «цифрою» має лише 75 відсотків території. Проблеми із цифровим сигналом відчутні у південній частині – «білою плямою» є Радивилівський і Демидівський райони, частково Дубенський і Млинівський.

Не у повній мірі є покриття у Зарічненському, Володимирецькому, Сарненському районах. Якщо мешканці південних районів можуть налаштувати свої телевізори на передавачі сусідніх областей, то вже Полісся перебуває у зоні білоруського цифрового сигналу й змушене дивитися російські телеканали.

Нині для трансляції використовуються лише 3 точки передавальних веж, хоча є можливості інших телетрансляційних споруд, зокрема, в смт Зарічне, містах Сарни, Мирогощі Дубенського району, Острозі та селі Кургани Березнівського району.

Певним вирішенням проблеми покриття південних районів телесигналом може стати введення в експлуатацію 110-метрової телевежі РТС Копань в Демидівському районі. Зведення її розпочалося ще у липні 2014 році за кошти Концерну РРТ і нині змонтовано 62 метри. Проблема добудови неодноразово озвучувалася перед центральними органами влади, втім, досі є не вирішеною.

«Питання спорудження телевежі в прикордонній області є стратегічним проєктом, адже позбавлення можливості перегляду українських телепередач є однією із загроз національній безпеці в інформаційній сфері, - вважає голова ОДА Віталій Коваль. Тому Рівненська ОДА звернеться до ТзОВ «ЗЕОНБУД» щодо покриття північних районів «цифрою», а до Кабміну – про добудову телевежі. Разом з тим, ми опрацюємо можливість залучення до завершення будівництва приватних інвесторів».

Актуальності питанню додає й те, що з 20 січня 2020 року будуть закодовані супутникові сигнали низки українських каналів, які можна буде дивитись лише придбавши додаткове обладнання та сплачуючи абонентську плату. В Україні супутниковим телебаченням користуються близько 4 млн домогосподарств, тобто вимкнення торкнеться кожного третього глядача.

Тому питання якісного «цифрового» прийому стане вирішенням і цієї проблеми. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також