У школі № 23 в Рівному з 380 учнів початкових класів на уроки ходять 200. Інших батьки не пускають, побоюючись менінгіту, від якого тиждень тому померла 23-річна вчителька Олена Фурман. Коли ж епідеміологи виявили інфекцію ще в чотирьох дітей, які були її носіями, то батьки почали вимагати закрити навчальний заклад на карантин.
Руслана Купина, мама учениці:
— Хочемо, щоб школу закрили на карантин. Щоб бути впевненими у тому, що діти в безпеці, що вони не заразяться. Є класи, в яких ходить на уроки тільки четверо дітей. Владі пора вже відреагувати.
Олег Кроль, директор школи:
— Одразу після того трагічного випадку був лист від Державної епідеміологічної служби з переліком заходів, яких ми маємо дотриматися. Це насамперед дезінфекція всіх приміщень, що ми виконали. Спеціалісти рівненських закладів охорони здоров’я оглянули учнів, які були в групі ризику. Ми постійно ведемо нагляд за дітьми. Проте зіткнулися з проблемою, що багатьох дітей самі ж батьки не допускають до навчання. Але проблеми немає, інкубаційний період захворювання пройдено. Діти-носії проходять лікування і будуть допущені до навчання після повторних лабораторних експертиз.
Віктор Мороз, завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Рівненського обласного лабораторного центру:
— Ми в школі давно провели бактеріологічні обстеження і учнів, і персоналу, і той клас, де викладала вчителька, яка померла, і паралельний клас. Всього обстежили 55 дітей і 26 вчителів. Виявили чотирьох носіїв менінгококової інфекції — учнів початкових класів, яких направили на лікування. Протягом 10 днів заклад був під спостереженням і медичним наглядом. І все ж батьки почали хвилюватися. Тому зараз наші спеціалісти працюють в школі і обстежують на наявність інфекції всіх бажаючих.
Батькам учнів хочу нагадати, що вологе прибирання і провітрювання знищує збудник інфекції. Він передається лише при близькому контакті — обіймах і поцілунках. Просто дотримуйтеся рекомендацій епідеміологів.
Дарина Гузенкова