Швидко і ефективно: нардеп Соломчук анонсував відкриття Центрів безпеки в громадах

774 0

Ми у соцмережах:

 Швидко і ефективно: нардеп Соломчук анонсував відкриття Центрів безпеки в громадах

В 2020 році буде завершений процес децентралізації. Одним з його фінальних етапів повинно стати створення в кожній територіальній громаді Центру безпеки громадян, який включатиме пожежну частину, поліцейський і медичний відділок. Таку заяву зробив народний депутат від партії “Слуга народу” Дмитро Соломчук.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.
Створення Центрів безпеки громадян, на зразок того, який вже успішно функціонує на території с. Біла Криниця — дуже важливий етап у завершенні процесу децентралізації. Створення таких установ, це велика економія для бюджету, але найважливіше — це великий комфорт для місцевих жителів. Тому, ми розпочнемо роботу з Кабміном і народними депутатами, щоб якомога швидше створити подібні центри в ОТГ вже наступного року” — заявив Дмитро Соломчук під час відвідування Центру безпеки громадян в с. Біла Криниця.

В ДСНС розповіли, що на даний момент в Рівному функціонує 4 пожежних частини, а всього по області їх — 32. Однак, цієї кількості не достатньо, для стабільно оперативного реагування на надзвичайні події. Оскільки, багато населених пунктів, особливо у сільській місцевості, дуже віддалені від найблищої частини.

 

 

 

 

 

 

 

 

Також, пожежників турбує той факт, що в місті досі немає автодрабин і колінчастих підіймачів, які зможуть досягати квартир на 10-му і вищих поверхах. На даний момент, обладнання дозволяє діставати лише до 9 поверха. У випадку, якщо займання відбулося вище — рятувальники змушені тягнути пожежний рукав по поверхах. А це значно уповільнює процес порятунку. Окрім цього, зараз не вистачає машин, які мають хорошу прохідність, щоб по бездоріжжю можна було оперативно добратися до віддалених ділянок області. Це особливо важливо в зимовий період, коли у сільській місцевості снігом замітає дороги.

 

 

 

 

Втім, відзначимо, що за останніх 3 роки рівненські пожежники отримали велику кількість сучасної техніки. Це техніка, яка має багато вогнегасних засобів, що виручає в тих місцях, де немає хорошого водопостачання. Зазвичай, це актуальна проблема в селах, тому велика кількість води в самих авто дуже допомагає.

Також, важливим пунктом обговорення стала можливість займатися підприємницькою діяльністю для пожежників у вільний від роботи час. Оскільки з 1992 року рятувальники працюють добу через три, то в них є достатньо вільного часу. Багато з них хотіли б під час нього займатися легальним заробітком, або розвивати власний бізнес.

-Можливість додатково заробляти у вільний від роботи час — це звична практика для більшості демократичних країн. В Україні це питання вже активно піднімається. Я переконаний, що більшість депутатів підтримають таку ініціативу. Всі хто захоче, зможе отримувати більше коштів і, звісно, це хороша мотивація” — заявив Дмитро Соломчук.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також