Системний підхід у медицині Рівного допомагає рятувати людські життя

528 0

Ми у соцмережах:

Системний підхід у медицині Рівного допомагає рятувати людські життя

Придбання кисневої станції, збільшення ліжок з підведеним киснем в лікарнях, мобілізація зусиль міської влади навколо надання вчасної і якісної допомоги хворим на коронавірус дали свої плоди — рівень смертності від Covid-19 в Рівному — один з найнижчих в Україні. В таких умовах складно вберегти медичну систему від повного перепрофілювання і знаходити можливості для ремонтів відділень, купівлі обладнання і підтримки медичної освіти. Рівне — знаходить, і саме такий системний підхід допомагає медикам рятувати життя рівнян. Про розвиток медицини Рівного — з перших уст.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— Боротьба з Covid-19 відбувається на двох ланках — амбулаторній і стаціонарній. В місті функціонують три ЦПМСД, які в інтенсивному режимі надають допомогу пацієнтам з легким і середнім перебігом хвороби, що не потребують госпіталізації, а з усіх пацієнтів — це не менше 80-85%. При тому ці ЦПМСД ще і проводять тестування ПЛР і здійснюють вакцинацію. Для зручності жителів Рівного відкрито окремі пункти ( в торгових центрах, ЦНАПі), де можна отримати сертифікат про вакцинацію. Стаціонарна допомога надається в Центральній міській лікарні, де вже розгорнуто 300 ліжок, і в міській лікарні №2, планується розгортання нових ліжок в дитячій міській лікарні.

Особливу увагу приділяємо забезпеченню киснем, оскільки це є одним із основних компонентів лікування хворих. В ЦМЛ функціонує два кисневих резервуари на 1500 та 3750 кубічних метрів та киснева станція, яка сама виробляє кисень з повітря і працює на повну потужність.

Тетяна Воронцова та Юрій Поліщук

Неодноразово представники МОЗ і Комітету ВРУ «Здоров’я нації» ставили в приклад іншим лікарням України Рівненську ЦМЛ з організації киснезабезпечення пацієнтів. Окрім того, в цьому році завершено модернізацію та введено в експлуатацію систему киснезабезпечення з використанням кисневого кріорезервуару на 3 тонни у міській лікарні №2. Разом з тим у жовтні медичні заклади Рівного отримали кисневі концентратори. У Рівненській міській лікарні, яка є базовою у лікуванні пацієнтів з коронавірусом, обладнали сучасну ПЛР-лабораторію.

Інші хвороби ніде не поділись. І також потребують уваги. За останній рік за кошти міського бюджету було закуплено чимало обладнання для лікувальних закладів. Це артроскопічна стійка, апарат для моніторингу внутрічерепного тиску, електронно-оптичний перетворювач. Також ЦМЛ відтепер має сучасний колоноскоп для огляду відділів шлунково-кишкового тракту. Це апарат фірми FUGI, що використовується у кращих клініках світу. Завдяки йому у лікарів є можливість виявляти патології шлунково-кишкового тракту, зокрема і онкопатологію, на ранніх стадіях. У міській лікарні №2 закуплено за кошти міського бюджету та встановлено новий рентгенапарат New Oriental 100 МС. Він є одним з найновіших, 2021 року випуску. Зараз апарат працює в тестовому режимі. А медики вже помітили його беззаперечні переваги. Швидкість, простота у використанні, безпечність та компактний дизайн — це те, чим вирізняється цей апарат. До слова — раніше у них був рентгенапарат ще 1986 року!

Для міської дитячої лікарні закупили відеогастродуаденоскоп, ехо-електроенцефалограф. У ЦПМСД “Північний” — автоматичний гематологічний аналізатор з автоматичною подачею. У пологовий будинок — цифрову мобільну рентгенівську систему, транспортний кювез, гістероскопічну стійку.

За кошти міського бюджету для пологового будинку придбали високочастотний апарат ШВЛ. Це надзвичайно важливе обладнання для порятунку маленьких пацієнтів. Завдяки такому обладнанню наш міський пологовий будинок підписав нову угоду з НСЗУ на надання допомоги таким дітям, а це додаткові кошти для закладу.

Юрій Поліщук, заступник міського голови Рівного:

— Нині в місті розгорнуто шістнадцять пунктів вакцинації на базі торговельних центрів та державних і комунальних установ у різних частинах міста. Крім того, у центрах первинної медико-санітарної допомоги створено виїзні мобільні бригади, які щеплюють організовані колективи. Також вакцинація від COVID-19 проводиться на базі існуючих пунктів щеплень у центрах ПМСД міста. Водночас щеплення проводять і в приватних закладах охорони здоров’я та у лікарів-ФОПів, які уклали угоду з Національною службою здоров’я України на згадану медичну послугу. То ж створено максимальні умови для задоволення бажання кожного рівнянина отримати щеплення.

Тетяна Воронцова, радниця міського голови, член Рівненського міськвиконкому, голова ГО «РівнеТакмед», президент ГС «Рівненський міжрегіональний медичний кластер»:

— З приходом нової команди на чолі з Олександром Третяком місто отримало поштовх у розвитку медицини. Рівне є учасником українсько-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я». Проєкт «Скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) в Україні» розраховано на чотири роки. Зараз обрано дві пілотні школи — №2 та №12. Далі будемо поширювати на всі школи. Мета — навчити дітей правильних звичок. Це і поводження з гаджетами, правильне харчування, важливість руху, боротьба з курінням. І ця зміна приведе до зменшення смертності, захворюваності на неінфекційні хвороби, зменшення інвалідності і врешті-решт — зменшення тягаря витрат бюджету на медицину. Це діяльність на межі медицини, освіти і соціального захисту.

l Також Рівне бере участь у грантовому проєкті Британської ради і ЄС, що покликаний розвінчувати міфи домедичної допомоги. В навчальних закладах міста та області будуть розміщені плакати з доповненою реальністю, з яких можна буде перейти на 10 відеороликів про міфи домедичної допомоги, що ми відзняли цього року. Вчителі, батьки та учні отримають нову для себе інформацію. Також ці ролики можна буде використовувати в рамках дистанційного навчання, для проведення тематичних уроків та класних годин. Щорічно будемо аналізувати впровадження домедичної допомоги в навчальних закладах. Школа, яка буде найбільш активною, за підсумками року отримає безкоштовне навчання для 20 своїх педагогів.

l Впровадили міжнародний проєкт Супергерой FAST в усіх школах міста, який спрямований на вивчення в ігровій формі дітьми 5-9 років перших ознак інсульту і яку допомогу треба надавати постраждалим. Навчання відбувається у формі інтерактивної гри, з піснями і танцями, аплікаціями і встановленням рекорду в Книгу рекордів Гіннесса. Через дітей доносимо важливі знання і до їхніх батьків, бабусь і дідусів, що реально може врятувати життя, якщо пацієнта вчасно буде доставлено в інсультний центр, який функціонує на базі ЦМЛ.

Зі створенням Рівненського міжрегіонального медичного кластеру, що об’єднав провідні лікувальні заклади з сучасним рівнем надання допомоги, Рівне почало звучати на всіх майданчиках, які розвивають медичний туризм в Україні і за її межами, беручи участь в Міжнародному конгресі медичного і оздоровчого туризму і в проєкті за підтримки Євросоюзу EU4Business «Підтримка кластерних ініціатив» і GIZ Німецького товариства з міжнародного співробітництва.

Записала Олена ІВАНЮК


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також