Схожість та відмінності здобуття вищої освіти в Польщі та в Україні

395 0

Ми у соцмережах:

Схожість та відмінності здобуття вищої освіти в Польщі та в Україні

Здобуття вищої освіти є важливим етапом у житті кожної людини і може суттєво впливати на майбутні перспективи та кар'єрні можливості. За посиланням https://www.merito.pl/ukrainian/navchannya-u-polshchi можна дізнатись детальніше про освіту в Польщі. А ми розглянемо схожість та відмінності здобуття вищої освіти в Польщі та Україні:

Схожість освіт України та Польщі

Можна виділити такі спільні риси:

 1. Болонська система, що передбачає поділ на три цикли - бакалаврат, магістратура та докторантура. Ця система дозволяє студентам отримати європейський стандарт диплому, який визнається у багатьох країнах світу.
 2. Кредитно-модульна система - де студентам надаються кредити за успішне проходження курсів. Ці кредити можуть бути перенесені або зараховані в іншому виші або країні.
 3. Вибір спеціальностей відповідно до своїх інтересів та здібностей.
 4. Термін навчання - як в Польщі, так і в Україні, терміни навчання можуть коливатися в залежності від обраної спеціальності та рівня освіти. Зазвичай, бакалаврат триває 3-4 роки, а магістратура - 1,5-2 роки.
 5. Залучення до дослідницької діяльності.

Відмінності систем освіти

Виділяють такі відмінності

 1. Мова навчання - у Польщі англійська мова є популярною для магістерських програм, що спрощує доступ до міжнародних студентів, наприклад, університет ВСБ Меріто пропонує таку програму. Українські університети пропонують програми українською, що може бути обмеженням для іноземних студентів без володіння цими мовами.
 2. Вартість навчання - в Україні зазвичай нижча, ніж у Польщі, що робить українські університети привабливими для студентів з обмеженим бюджетом.
 3. Адмісія та документи - у Польщі можуть бути більш жорсткі вимоги щодо документів та інші процедури.
 4. Культурний контекст - навчання в Україні може бути більш призначеним для української культури та традицій, що може бути важливим аспектом для студентів, які прагнуть поглибити своє розуміння культурного контексту.
 5. Перспективи кар'єри - здобуття магістратури в Польщі може забезпечити студентам більші перспективи для міжнародної кар'єри та зайнятості в ЄС, тоді як магістерський ступінь з України може бути цінним на місцевому ринку праці та в країнах СНД.
 6. Можливість міжнародних зв'язків - навчання в Польщі дозволяє студентам стати частиною міжнародної спільноти і знайти зв'язки та контакти зі студентами з усього світу. Це може бути важливим аспектом для тих, хто бажає побудувати міжнародну кар'єру.
 7. Система оцінювання - може відрізнятися в обох країнах. В Україні застосовується шкала оцінювання від 1 до 5 балів, де 5 - найвища оцінка. В Польщі використовується шкала від A до F, де A - відмінно, а F - незадовільно.

Здобуття вищої освіти в Польщі та в Україні має свої особливості та переваги, і обидві країни пропонують якісну освіту та можливості для професійного розвитку. Вибір між ними залежить від індивідуальних потреб, інтересів та кар'єрних мет та може бути важливим етапом у житті кожного студента.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також