Скільки доведеться платити за поливання городів

1701 0

Ми у соцмережах:

Скільки доведеться платити за поливання городів

Щороку із настанням весни у людей, які мають присадибні ділянки, додається роботи. Навести лад біля будинку, висадити городину, квіти, які потім упродовж усього весняно-літнього сезону потрібно доглядати та підливати. Відтак без додаткових витрат води не обійтися. Тому абонентам «Рівнеоблводоканалу», які проживають у приватному секторі й не мають водолічильника, щороку, починаючи з 1 травня по серпень включно, нараховується певна сума за поливання присадибної ділянки. Якою вона буде цьогоріч — розповів заступник директора РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» Микола Ткачук.

— Облік водопостачання проводиться за затвердженими нормами або за показниками повірених приладів обліку води. У нашому типовому договорі на послуги водопостачання та водовідведення чітко прописаний порядок надання послуг з поливу. Зокрема, у п. 3 зазначається площа поливу у «сотках», відповідно до території, а також площа зелених насаджень, саду, городу, — розповідає Микола Ткачук. — Сума нарахувань за поливання за нормами залежить також і від кількості опадів щомісяця. Якщо, наприклад, у червні дощить, то відповідно, й плата буде меншою.

Інформацію про середньостатистичні опади «Рівнеоблводоканалу» надає обласний центр з гідрометеорології. Утім, за підрахунками підприємства, абонент без водолічильника в середньому за добу використовує на полив 646 л, або 0,64 м3, а за місяць — 20 м3. Тобто якщо торік у травні споживач, який мешкає у приватному секторі й має лише водопостачання, платив за місяць 193,20 грн, то цього року орієнтовна сума за поливання становитиме 222,24 грн, тобто на 29,04 грн дорожче.

— Фактичне замірювання площ для поливу здійснює працівник нашого підприємства згідно із землевпорядними документами за попереднім записом у вікні № 1 у службі обліку і реалізації води за адресою: вул. І. Вишенського, 6. А вже потім, відповідно до даної інформації, здійснюється нарахування, — додав Микола Ткачук.

До слова, якщо у помешканні не встановлено лічильник, а власник будинку садибного типу та члени його сім’ї мають ще й господарство (худобу, птицю), а також у власності є автомобіль або ж кілька, то це теж тягне за собою додаткові нарахування згідно зі встановленими нормами.

— Тому ми завжди радимо нашим споживачам встановлювати водолічильники. Адже це набагато вигідніше. Із приладом обліку людина заплатить лише за фактично використану воду. Втім, нав’язувати щось ми не маємо права, бо це винятково право споживача — встановлювати чи ні індивідуальні прилади обліку, — додав пан Ткачук.

Довідково

У Рівному кількість тих, хто сплачує за поливання без лічильників, становить 1891 абонент, у Гощанському районі — 660 та у Рівненському — 169. Із них додатково за витрати води, пов’язані із наявним у власності автомобілем, — 1017. Для порівняння: кількість абонентів, які проживають у приватному секторі і мають водолічильники, становить 13?826. До слова, у 2016 році 725 мешканців приватного сектора встановили водолічильники, у 2017 — 886, у 2018 — 688.

http://vodarivne.com.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також