Скільки коштує автоцивілка у 2023 році?

1924 0

Ми у соцмережах:

Скільки коштує автоцивілка у 2023 році?

Автоцивілка - це страховий поліс, який надає право керувати транспортним засобом в Україні. Вона покриває витрати на медичну допомогу і компенсацію шкоди, що завдана транспортному засобу у випадку ДТП. Автоцивілка також може покривати збитки, що завдані третім особам. Зазвичай автоцивілка оформлюється на рік. Також часто можна зустріти назву “ОСЦПВ”.

Скільки коштує автоцивілка для авто в Україні?

Вартість автоцивілки в Україні залежить від багатьох факторів. До основних належать:

  • тип транспортного засобу (легковий автомобіль, вантажний автомобіль, автобус і т.д.);
  • міста, де зареєстроване авто;
  • термін дії поліса;
  • рівень страхового захисту (повний чи частковий);
  • чи використовується авто для послуг таксі;

У середньому вартість автоцивілки для авто в Україні становить від 3 000 до 10 000 гривень на рік, але це не точне число, і реальна вартість може бути вищою або нижчою від цього діапазону. Щоб дізнатися точну вартість ОСЦПВ для вашого автомобіля, ви можете звернутися до страхової компанії або використовувати онлайн-калькулятор вартості ОСЦПВ.

Навіщо потрібно оформлювати ОСЦПВ?

ОСЦПВ (Обов'язкове страхування автоцивільної відповідальності) - це страхування, яке є обов'язковим для всіх власників автомобілів в Україні. ОСЦПВ покриває збитки, завдані третім особам внаслідок ДТП, у тому числі збитки, заподіяні життю та здоров'ю людини, а також збитки майну. ОСЦПВ забезпечує компенсацію збитків третім особам у разі, якщо ви, як водій, несете відповідальність за ДТП. Без страховки ОСЦПВ вам можуть бути накладені штрафи і вам може бути відмовлено у реєстрації автомобіля.

Що робити, якщо потрапив у ДТП, щоб отримати страхову виплату?

Щоб отримати виплату по ОСЦПВ в Україні, вам потрібно:

  1. Повідомити страхову компанію про ДТП протягом трьох днів та подати заяву на виплату. Це можна зробити телефоном, через інтернет або особисто в офісі страхової компанії.
  2. Надати страховій компанії всі необхідні документи. Це може включати поліс ОСЦПВ, технічний огляд автомобіля, документи на автомобіль, результати експертизи і т.д.
  3. Зачекати на рішення страхової компанії. Страхова компанія перевірить усі надані документи та розгляне вашу заяву. Якщо ваша заява буде задоволена, страхова компанія виплатить вам страховий внесок. Якщо заяву буде відхилено, то страхова компанія дасть пояснення причин відмови.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також