Під кінець року міські депутати Рівного швидко і майже без обговорень вирішили долю семиповерхового Будинку побуту — тепер його можуть продати нинішньому орендарю ТзОВ «Рентбудсервіс».
У проєкті рішення, який потрапив на останню грудневу сесію, йшлося про приватизацію понад 5,7 тис. кв. м нежитлових приміщень на вул. Шевченка, 3. Оскільки орендар уже вклав у капремонт майже 10 млн гривень так званих невід’ємних поліпшень, тепер йому дозволять викупити всю будівлю. Скільки саме підприємці можуть заплатити за Будинок побуту — ще має визначити окрема оцінка. Бо перед конкурсом на право оренди будівлю оцінили приблизно у 33,8 млн грн. Також це означає, що згодом нові власники зможуть викупити і землю під будівлею — а це майже 38 соток.
Олександр Третяк, міський голова Рівного:
— Маємо у Рівному кілька подібних об’єктів. Це комунальна власність міста, яка була в оренді. Потім здавалася знову і знову в суборенду. Як наслідок, маємо ряд об’єктів, які просто «вбиті», знищені. Відновлювати їх за кошти міста вкрай складно і нераціонально. От на відновлення того ж Народного дому зараз потрібно щонайменше 20 мільйонів гривень. Аналогічно й Будинок побуту — спершу був зданий в оренду, потім в суборенду, і майно громади було знищено. Для того, щоб місто відновило його хоча б до належного стану, потрібно було десятки мільйонів гривень. А ціни на енергоносії, на утримання піднялися в сім разів. Орендар, який взяв приміщення, зробив низку поліпшень, утеплив. У цілому, місто виграє від продажу даного об’єкта від 40 до 67 млн грн. Це велика сума, яка може бути використана на придбання нових тролейбусів, оновлення транспортної інфраструктури, на ту ж саму музичну школу.
Щоб зняти всі питання: максимально відкрито проходили всі процеси. Тобто було оголошено конкурси, де могли брати участь всі зацікавлені особи. Управління комунальною власністю діяло винятково в рамках законодавства. Ми нічого не приховували, не обмежували жодного суб’єкта підприємницької діяльності брати участь в торгах. Зараз сесія підтвердила можливість подальших кроків. Далі буде експертна оцінка. Якщо не помиляюся, в 2017-му Будинок побуту оцінювали в 20 мільйонів гривень, а остання оцінка була — на рівні 33 млн грн. Це як валіза без ручки: вона ніби і є, але не знаєш, як її далі тягнути.
Наступне питання вкрай мені важливе — це Народний дім, що з ним робити? Продати чи поселити туди якісь комунальні установи? Це ще питання до обговорення.
Микола Бляшин — один з чотирьох депутатів міськради, який голосував проти приватизації Будинку побуту. Окрім Бляшина, не підтримали приватизацію також Сергій Васильчук, Анастасія Кулакевич та Олександр Курсик. Зураб Кантарія, Галина Кульчинська, Олександр Нестерук і Тарас Обоїста утрималися. А от 28 їхніх колег проголосували «за».
Олена РАКС.