Скільки Тані ще сидіти?

4720 20
Під час судового засідання

Тетяна Літвінова, обвинувачена у вбивстві чоловіка Сергія Літвінова, перебуває у слідчому ізоляторі з травня 2017 року, коли її екстрадували з Єгипту як підозрювану у вбивстві. Вона одразу заявила, що вагітна. У жовтні того ж року Тетяна народила хлопчика (це вже третя її дитина), записавши на Сергія Літвінова. Дитина вже другий рік перебуває в ізоляторі разом з матір’ю. І другий рік уже триває суд у цій справі.

Засідання часто переносили через заяви Тетяни, що дитина хвора. Тож головуючий суддя Віктор Кухарець попередив її адвоката Тетяну Барашивець, що більше засідання через хворобу підозрюваної або дитини переносити не будуть. Якщо буде потрібно, то її присутність забезпечать завдяки відеозв’язку, чим підсудна й користувалася. Та суд знову не відбувся.

Тоді ж стало відомо, що головуючий у цьому процесі суддя Кухарець подає у відставку. І невідомо, чи встигне суд оголосити вирок Тетяні Літвіновій до того, коли Верховна Рада дасть дозвіл на звільнення судді. Якщо не встигне, головуючого суддю можуть замінити, і в разі, якщо він погодиться ознайомитися з матеріалами справи й продовжити слухання, їх продовжать у тому ж складі, але з іншим головуючим. Якщо ні, судовий розгляд розпочнуть спочатку в іншому складі суду. У такому разі невідомо, скільки часу піде на новий судовий розгляд і, відповідно, скільки ще часу перебувати в СІЗО Тетяні Літвіновій. Річ у тім, що вона підпадає під так званий закон Савченко, за яким усім засудженим за злочини, скоєні до 21 червня 2017 року, рахують один день у СІЗО за два дні позбавлення волі. Тобто вона вже відбула у подвійному розмірі частину покарання у вигляді позбавлення волі.

Тетяна Літвінова

Тетяна, хоча вже понад півтора року перебуває в ізоляторі, виглядає добре. Її дитина завдяки волонтерам забезпечена усім необхідним. Жінка не заперечує того, що вбила чоловіка. Але стверджує, що то була самооборона, бо вона злякалася, аби Сергій не вдарив її ножем. Розповіла, що конфлікти зі стусанами на ґрунті ревнощів у них виникали неодноразово, і того дня, 8 лютого 2017 року, теж почалося зі сварки з того ж приводу. А закінчилося тим, що у комірчині квартири, в якій жила Тетяна з двома дітьми, виявили запакований у мішки труп Сергія з десятком ножових поранень. Вона того ж дня полетіла відпочивати в Єгипет, доручивши догляд за двома їхніми з чоловіком маленькими дітьми своїй матері.

Щодо 30 тисяч доларів, про зникнення яких із сейфа Сергія заявляла його мама Софія Літвінова, то слідство не довело, що їх взяла саме Тетяна, як стверджувала свекруха. Вона заперечує, що брала гроші, а коли її екстрадували в Україну, грошей при ній не було. Тож таку обтяжуючу обставину, як убивство з корисливих мотивів, Літвіновій не інкримінують.

Хто насправді є батьком третього Тетяниного сина — чи Сергій Літвінов, чи інший чоловік — знає поки що лише мати дитини. Софія Літвінова вважає, що народжений в ізоляторі хлопчик не є її онуком, але й кроків до з’ясування батьківства та скасування реєстрації Сергія Літвінова батьком вона не робила. Тетяна стверджує, що то його дитина, бо навіть ніч перед убивством вони, з її слів, провели разом.

Опіку над двома старшими синами, які перебували в квартирі під час убивства, оформили друзі родини Літвінових. Діти були налякані, але з часом усе нормалізувалося. Хлопчиків регулярно відвідує працівник служби у справах дітей, до них добре ставляться, діти усім забезпечені. Відвідує їх і бабуся.

Наймолодший син Літвінової поки що перебуватиме з матір’ю у СІЗО. Зі слів її адвоката Тетяни Барашивець, інструкція про порядок ув’язнення осіб в умовах слідчого ізолятора дозволяє перебування матері з дитиною до того, поки їй виповниться три роки. Після цього дитину передають під опіку або в будинок дитини.

Олександра Скрипник.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

 • Ne bot 04:56, 07.02.2019

  Дитина ні разу хворою не була за весь час її перебування в СІЗО (знаю тому бо працюю в СІЗО),дитина смуглява і 100% нагуляна....а справу затягують тому що їй це вигідно і її зараз "тягає смотряга" який цьому всьому сприяє....

 • Ігор Ткачук 10:43, 07.02.2019

  Ви чоловіче брехун , цій дитині ставить діагноз не тюремні лікарі, а дитячий педіатр у міській лікарні, що свідчить про те що ніякі там « смотрягі» на це впливати не можуть.

 • Ганна Чоботар 11:02, 07.02.2019

  Ігор не звертайте уваги,скоріш всього ця людина звичайний провокатор, якій поливає брудом адміністрацію СІЗО . На замовлення того ж «смотрягі»

 • Іван Петрович 11:26, 07.02.2019

  Я з вами згоден. Достали вже ці піарщики, це звичайне вірусне повідомлення де нема Імен та фактів.

 • Віолетта 01:34, 08.02.2019

  Я теж згоден з Ганною!

 • Ne bot 02:27, 08.02.2019

  Ганна....до чого тут адміністрація СІЗО...для всіх далеких які ніколи не стикалися як все в таких закладах відбувається то доведу до відома що не обов'язково когось кудись вивозить а просто запросити певного фахового лікаря який за окрему грошову винагороду напише любе заключення...

 • Ne bot 03:46, 08.02.2019

  Можливо ще хтось сомніваєттся. Кам. 56, другий поверх режимного корп 1,це там вона постійно утримується...а ви надалі жалійте і захищайте вбивцю...безхребетний планктон...

 • Артем 08:30, 09.02.2019

  Фактично невже ніхто не знає що таке "правосуддя" в Ураїні??? Мільйони випадків коли " правоохоронні органи просто ВІШаЮТЬ злочини на невинних людей. А щоб картина мала вигляд справжності, про це вони і повторюють що разу у ЗМІ.

 • Игорь Кондратюк 09:58, 08.02.2019

  Мне кажется если вы там действительно работаете то должны нести службу ,а не обсуждать людей которые находятся под стражей ....Чем вы в данный момент отличает от кого то с тех хто там .Вы место того что б нести службу ,занимаетесь сливом информации человека который находиться под стражей ....

 • Ne bot 09:00, 08.02.2019

  Де тут злив інформації...не смішіть)))...просто хочеться прояснити деякі нюанси людям...

 • Оксана Ветрова 08:00, 09.02.2019

  хочу запитати Ne bot. Ви жінка?

 • Игорь Кондратюк 10:53, 09.02.2019

  А я думаю что Литвинова не одна которая сидит под стражей за тяжкие приступление !Вопрос администрации как они могут набирать таких людей которые агрессивно настроенные к тем людям которые под стражей ? Вам лучше не работать с людьми если вы не можете относить к ним нормально .Это женщина слишком уж она что то кому то доказать хочет ,по сути никому ничего и не нужно . Только ей )))))ей к психологу нужно обратиться что б ,мозги подправить ,а то не долго и она там будет раз так агрессивно относится к людям ))))

 • Артем 09:23, 09.02.2019

  Невже всі забули про так зване "ПРАВОСУДДЯ" в Укріїні??? всім віломо що "ПРАВООХОРОНЦІ" завжди вішають злочини на невинних людей!!! Якшо справа затягується то ТІЛЬКИ з вини суду, проста людина аж ніяк не може на це впливати

 • Добрий друг 09:22, 09.02.2019

  Ne bot це не жінка! це звичайний демон))))

 • Иван Фёдоров 09:30, 09.02.2019

  А вообще! Кому какое дело ? я впервые в жизни пишу комментарий и понять не могу тех тупых, которые яро обсуждают чужую жизнь? ВАМ ЧТО своих проблем МАЛО в жизни? В этой стране? Я знаю как выглядит этот "ne bot"))) Это типичный выкидыш украинского производства, живущий менее чем на доллар в сутки, спит в холодной съёмной квартире в селе)))) жующий рыбную консерву, которую подарили родители еще на новыё год, одетый в разные заштопаные носки.... Вот я работаю на хлебзаводе, в отделе по контролю качества продукции. и мне лично фиолетово о том как живется моим подчинённым, начальнику, грузчику, водителю, есть такие которые имеют судимости. И ЧТО С ТОГО??? он же не стал менее человеком из-за этого!!!

 • FACK 09:46, 09.02.2019

  drop table users

 • София 09:46, 09.02.2019

  бред

 • Иванна 09:46, 09.02.2019

  Жалко

 • Катерина Мастак 11:42, 13.02.2019

  Тільки суд вправі надати оцінку діям

 • Вася 01:50, 19.02.2019

  полная фигня

Залиште вiдповiдь

Читайте також