Сквер на Волі: прозорий паркан та плющ — на фасад будинку

392 6
Вадим Милостюк, переможець конкурсу

У Рівному обрали ідею, яку реалізують у невеличкому занедбаному сквері, що знаходиться одразу за мостом на Соборній. Цей район поблизу пивзаводу все частіше рівняни називають Волею — бо така історична назва цього місця. Отож на Волі буде сквер за проектом молодого архітектора з Дніпра Вадима Милостюка, який запропонував докорінно змінити це місце. Конкурс був, нагадаємо, всеукраїнський — на його організацію витрачено 50 тисяч гривень.

Дмитро Котляров, радник міського голови:

— Такий конкурс був проведений у Рівному вперше. Адже місту важливо збирати найкращі ідеї фахівців, щоб змінювати міську архітектуру. Взяти участь саме у цьому конкурсі зголосилися учасники з різних міст України, які прислали 17 робіт. Наприклад, якби міська рада без конкурсу почала змінювати цей сквер, то один лише проект коштував від 500 тисяч до мільйона гривень. І це не факт, щоб його реалізували б, бо він міг би не сподобатися громадськості.

Віталій Герман, заступник міського голови:

— Конкурс робіт з облаштування скверу на Волі є своєрідним стартом для інших амбітних проектів. Трохи згодом плануємо оголосити всеукраїнський конкурс на меморіал Героїв Небесної сотні та скверу воїнів АТО, який знаходиться навпроти Рівненської ОДА. Після цього буде оголошено всеукраїнський конкурс із реконструкції Чайкіної алеї, що знаходиться за кінотеатром «Україна».

Вадим Милостюк, переможець конкурсу:

— Сам сквер — невеличкий, тому не хотілося навантажувати його багатьма локаціями. Від будинків пропоную відгородити сквер прозорим парканом. Частину території зі сторони вулиці Дорошенка пропонують покрити фем-плиткою та поставити там столи для настільного тенісу. Фасад будинку, який перебуває не у найкращому стані, потрібно прикрити зеленню. Це може бути живий плющ. Одразу біля тенісних столів пропоную встановити невелику сцену, на якій можна буде організовувати різні події або танцювати. Також у сквері буде багато дерев із лавками, на яких будь-який перехожий зможе відпочити. Більше лавок буде розташовано ближче до будинків у формі гірок. Також у сквері буде невеликий дитячий майданчик.

За перемогу в конкурсі місто заплатить дніпровському архітектору 15 тисяч гривень гонорару. Реалізувати його ідею має управління містобудування та архітектури. Для цього потрібно замовити проект і виділити кошти з міського бюджету.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

 • Рівнянин 11:42, 12.09.2019

  В журналізда не вистачило глузду розмістити фото проекту замість цього бородатого чувака?

 • Сергій 10:34, 13.09.2019

  Яким чином у проекті передбачено шумоізоляція внутрішнього простору від проїжджих частини Соборної та Дорошенка? Там колосальне звукове навантаження! Хто там відпочиватиме клубах вихлопних газів та постійному гулі? Горобці?Голуби?Безхатьки?

 • Марія Несвицька 01:27, 13.09.2019

  Про коментар Сергія... На ваш погляд ситуацію спасе чергова ізольована від шуму 14-ти етажка?... На вулицях Мазепи та Толстого з шумом таким способом уже справились)))) Правда хотити, їздити та нормально жити там немає де... Проте, хтось добре заробив на захаращенні та переущільненні території рівненської міської громади/// Як думаєте, хто???

 • Сергій 09:36, 13.09.2019

  До чого ваші 14-поверхівки із Мазепами, коли мова про те, щоб хтось думав костомахою своєю, а не обирав напівтипову проект-заготовку тільки через те що там менше мороки при будівництві

 • Марія Несвіцька 02:03, 14.09.2019

  Сергію, ви не з фірми яка міряє комфорт кубами бетону, тонами сталі, площею тратуарної плитки? А ви часом не учасник конкурсу який програв?))))

 • Сергій 11:04, 18.09.2019

  Тупа курка, пиши собі далі про "все пропало", але не лізь в нормальні теми. Тренуйся, вправляйся, відточуй майстерність - через рік вибори, такі як ти треба будуть)))

Залиште вiдповiдь

Читайте також