Сміття поважили. Тариф на вивезення зросте вдвічі

1159 1

Упродовж тижня науковці важили контейнери із сміттям по усьому Рівному. Виявилось, що відходів набагато більше, ніж сім років тому.

Незабаром буде переглянуто тариф на вивезення сміття у Рівному. Перший крок вже зроблено — рівненське сміття переважили, щоб встановити нові норми утворення відходів, а тоді вже і відповідний тариф на вивезення сміття.

Згідно з постановою Кабміну, у містах сміття має переважуватися що п’ять років. У Рівному ж його востаннє зважували ще у 2010 році. Тоді й було встановлено норми, відповідно до яких кожен мешканець багатоповерхівки в середньому викидає 0,13 кубометра сміття щомісяця, а це 1,56 кубометра на рік.

Ми підписали договір з державним підприємством «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства міста» про розробку нових норм утворення відходів, розповіла Світлана Білик, економіст КАТП 1728. — Свіжі дані нам необхідні для того, щоб сформувати новий тариф не тільки для житлових будинків, а й для адміністративного сектора, магазинів, розважальних закладів та інших.

Протягом семи днів молодший науковий співробітник відділу вищезгаданого інституту Олександр Болотов з допомогою комунальників на спеціальних електронних вагах важив по місту контейнери. На разі робота вже завершена.

— Остаточні результати розрахунків ми передамо замовнику робіт, розповів Олександр Болотов. — Проте вже зрозуміло, що нині чинні в Рівному норми застарілі. Насправді відходів набагато більше. Адже щороку обсяг відходів зростає в населених пунктах на 1%. Нещодавно ми проводили подібні розрахунки в малому місті з населенням 100 тисяч населення. Визначена нами норма для такого міста — 2 кубометри на одного жителя багатоповерхівки в рік.

Начальник міського управління ЖКГ Рівного Ярослав Сахнюк прогнозує, що тариф на основі нових розрахунків зросте як мінімум удвічі. До речі, не виключено, що піднімуть його не тільки КАТП 1728, а й усі підприємства, які займаються вивезенням та утилізацією сміття. Адже науковець Болотов підтвердив, що розраховані інститутом норми — середньостатистичні для усього міста.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

  • Павло 07:54, 08.02.2018

    Це просто маєчня якась. Вони рахують вагу з сміттям, які стоять біля багатоповерхівок. В той час є райони, де поруч з багатоповерхівками живуть люду у приватному секторі (Буковинська, Костромська, Новий Двір, Макарова) да багото інших районів Рівного. Власникам приватного сектора не вигідно заключати договори на вивіз сміття. Тому вони вивозять своє сміття у контейнери, які стоять біля поверхівок (приклад - Буковинська 12, 6 підїзд - 3 контейнера, в 7-9 годин ранку підїджає іномарка з приватного сектору на вул. Б.Хмельницького і викидує пакунок із сміттям). Виходить так - власники приватного сектору за вивіз сміття не платять, а все навантаження на оплату лягає на плечі власників багатоквартиних будинків. Несправедливість. Ганьба. Багатії як не платили, так і платити не за що і не будуть

Залиште вiдповiдь

Читайте також