Ще років два тому в Рівному заговорили про необхідність запровадження системи контролю руху автомобілів та пішоходів на вулицях під назвою «Зелена хвиля». Суть її в тому, що найбільш завантажені автомобілями перехрестя і вулиці міста оснащують світлофорами з датчиками руху та відеодетекторами. Техніка передає інформацію до центру керування рухом, а система швидко обраховує дані, регулюючи роботу світлофорів. Нещодавно комунальники відзвітували: документи готові, потрібні лише гроші!
Дмитро Трофімчук, заступник начальника управління житлово-комунального господарства:
— Уже готова документація на заміну та встановлення семи нових світлофорів із спеціальним обладнанням. Їхня заміна передбачена на ділянці від перехрестя вулиць Соборної та Корольова — й до перехрестя Соборної — Крушельницької. Встановлювати потрібно усі разом, бо світлофори пов’язані між собою. Загальна вартість будівельних робіт та встановлення світлофорів — понад 10 мільйонів гривень.
На мою думку, цю програму потрібно буде продовжувати аж до вулиці Київської. Лише так вона дасть хороший ефект для руху на дорогах міста.
Олег Карпяк, голова бюджетної комісії міської ради:
— Оскільки проект уже зроблено, то буде неправильно не виділяти гроші на встановлення світлофорів. Адже вийде, що кошти на виготовлення проекту витратили марно. У лютому-березні міська рада буде ділити 200 мільйонів гривень вільних залишків. Я буду підтримувати, щоб була запроваджена «Зелена хвиля».
Володимир Хомко, міський голова:
— Мене багато критикують, що ми так і не встановили світлофор на нерегульованому пішохідному переході біля Рівненської районної ради. Однак ми не можемо цього зробити, бо цей світлофор на Соборній синхронно працює зі світлофором на Коцюбинського. Особливість програми така, що всі світлофори між собою пов’язані. Оскільки потрібно більше коштів на її реалізацію, то потрібно радитися з депутатами.
Богдан СЛОНЕЦЬ.