Сортувати сміття у Рівному не навчилися

1427 1

Ми у соцмережах:

фото: Ангеліна Захарова

Торік у людних місцях Рівного встановили спеціальні контейнери для роздільного збору сміття. Як у Європі. Кольорові баки для паперу, пластику та скла, зокрема, з’явилися на майдані Незалежності, Лебединці та у парку «Хімік». Рівнянам роздільний збір сміття сподобався, тож не дивно, що у місті почали обурюватися, коли комунальники відсортоване рівнянами почали скидати в один причіп. Тим більше, що на купівлю контейнерів для роздільного збору з міського бюджету витратили 270 тис. грн.

У 2018 році рівненські комунальники змогли заробити лише на здачі пластику 120 тисяч гривень. Проте Ростислав Кралюк, директор комунального підприємства КАТП-1728, каже, що поки що посилати три машини — окремо по пластик, папір та скло — невигідно. Мовляв, винні самі рівняни.

Якщо оцінювати об’єктивно, то лише 40% відходів у контейнерах є насправді роздільним сміттям, тобто пластиком, папером чи склом, — зазначає п.Кралюк. — Люди кидають у контейнери усе що завгодно. Ми уже втомилися розповідати, що це не загальні смітники, а сортувальні. Нам все одно доводиться везти вміст контейнерів на спеціальне підприємство, склади якого на вулицях Григорія Сковороди та Курчатова, де сміття перебирають. Якби люди справді викидали відходи так, як ми просимо, тоді не було б питань. А у нашому випадку оплачувати бензин для трьох автомобілів (для паперу, скла та пластику) — тільки зайві витрати. Через це нам легше висипати усе на одну купу та завезти, щоб сміття перебрали.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також