SOS: давайте знеболимо муки поету!

4161 0

Ми у соцмережах:

SOS: давайте знеболимо муки поету!

Український поет, видавець, краєзнавець, громадський діяч і дуже хороша Людина - Микола Пшеничний важко хворий на страшну недугу. І у цю скрутну годину йому дуже потрібна моральна і фінансова підтримка.

Про це Ксеня Галицька повідомила у фейсбук-блозі "Знай більше" .

- Сім’я Пшеничних дуже скромні і ніколи від них не було чути, що їм щось треба, а тим паче на лікування. Виявляється Микола Пшеничний вже пережив операцію. І зараз Рівненська організація Національної спілки письменників України і я особисто звертаємося до усіх небайдужих людей допомогти коштами, Хто скільки зможе, допоможіть! Будь ласка!

«Не для лікування... Просто для знеболювального, якого на день потрібно на 4 уколи. На жаль, великий поет та дослідник сьогодні живе від укола до укола... Мізерної пенсії не вистачає. Рідних поруч нема, - наголошує поетеса, журналістка Ірина Баковецька. - Друзі, давайте всі разом мобілізуємось і по можливості допоможемо цій світлій і дуже добрій Людині.

Номер карти дружини Пшеничної Любові Антонівни - 4731 2191 1799 0527


Микола Пшеничний народився 19 липня 1954 в селі Молодаво Дубенського району Рівненської області. Закінчив філологічний факультет Рівненського педінституту у 1975 році. Був директором середньої школи, кореспондентом газети "Червона зірка", з 1990 року - редактором видавництва "Наш край", з 1993 року - "Край" в Дубні. Працював науковим співробітником Державного історико-культурного заповідника м. Дубно. Активно друкується на сторінках районних, обласних, всеукраїнських видань. Член Спілки письменників України з 1985 року.
У 1980 р. - учасник Всесоюзного фестивалю молодої поезії в м. Кизилі (Тувинська республіка), різних республіканських нарад молодих поетів. Лавреат Тувинської республіканської молодіжної літературно-мистецької премії, Рівненської обласної літературно-мистецької премії ім. Бориса Тена та літературної премії-стипендії штату Нью-Джерсі (США), літературної премії ім. Валер'яна Поліщука.
Микола Пшеничний - автор різножанрових художніх та художньо-документальних книг: "Сьомий материк" (1982), "Межа" (1986), "Осторога" (1988), "Калиновый рушник" (1989, переклад Володимира Євпатова, передмова Станіслава Куняєва), "Чорно-білий світ" (2001), літературного портрету "Григорій Де'янчук" (2001), книжки для дітей "Бекана ворона" (2014), повісті-есе "Подзвін Золотої Підкови" (2016), "Для Дубна, для Волині, для України" (2017), науково-краєзнавче дослідження "Стріляли в правду, молодість, красу..." (2016).У 2019 році М.Пшеничний разом з дружиною Григорія Чубая Галиною, впорядкував збірку статей " Цей світ-вертеп" до 70-річчя від дня народження поета, перекладача, дисидента Грицька Чубая, яка була видана за сприяння Товариства української мови міста Чикаго( США). Твори письменника публікувалися в перекладах російською, білоруською, болгарською, бурятською, тувинською, туркменською та іншими мовами.

Микола Пшеничний - нині відомий письменник, популярний і плідний видавець. Удвох із дружиною, поетесою Любою Пшеничною, у серпні 1990 року заснували на Дубенщині видавництва "Незабудка", "Наш край", а потім - "Край", видрукував майже дві сотні книг рівненських, київських, львівських, херсонських, тернопільських, луганських та зарубіжних авторів. Завдяки Пшеничним - до читачів прийшли як збірки молодих літераторів краю, так і маститих.

Микола Пшеничний, як громадянин і депутат Дубенської міської ради, свого часу багато зробив і робить для утвердження українського, народного в краї, зокрема в культурі, літературі, мистецтві. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також