Соціологи озвучили, кого українці хочуть бачити патріархом Єдиної Помісної Церкви України

4962 1

Ми у соцмережах:

Митрополит Онуфрій та патріарх Філарет. Фото - RNS

Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати опитування щодо створення в Україні Єдиної Помісної Церкви.

Соціологи опитали з 27 вересня по 4 жовтня 2000 респондентів, віком від 18 років, під час особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження складає не більше 2,2%.

Згідно з результатами дослідження, 54% опитаних позитивно ставляться до ідеї створення в Україні Єдиної Помісної Церкви. Протилежної думки – 19%, висловлюються байдуже щодо цього також 19%.

Найвищий рівень підтримки – на заході України (68%) та у центрі (58%). На півдні прихильників цієї ініціативи не менше 45%, а на сході – 37%.

У південно-східних областях, на відміну від іншої частини України, соціологи зафіксували відносно більшу кількість тих, хто байдуже або ж негативно ставиться до цієї теми (близько чверті респондентів у кожній категорії).

Високий рівень підтримки ідея Помісної Церкви має серед найстарших опитаних (61%). Серед молоді таких близько 45%, серед представників середнього віку – 51%.

У розрізі конфесій найбільшу підтримку ініціатива щодо автокефалії має серед прихожан Української Греко-Католицької Церкви та Української Православної Церкви (КП). Загалом у цих категоріях рівень підтримки ідеї Єдиної Помісної Церкви становить більше 75%.

У середовищі прихожан інших конфесій таких опитаних близько половини. Серед тих, хто вважає себе віруючим, але не відносить себе до жодної конфесії – 43%, невіруючих – 29%.

Найбільший спротив ідея Помісної Церкви має серед прихожан Української Православної Церкви (МП), де більше половини негативно ставляться до цього. Попри це, майже третина серед них (28%) прихильно ставиться до автокефалії.

36% усіх опитаних вважають, що створення Єдиної Помісної Церкви скоріше об’єднає країну, 23% стверджують, що ця ініціатива жодним чином не вплине на консолідацію суспільства. Водночас 24% говорять про можливий розкол.

30% усіх опитаних вважають, що очолити Єдину Помісну Церкву повинен Патріарх Філарет (УПЦ (КП). 7% вважають, що очільником має стати Митрополит Онуфрій (УПЦ (МП), 3% – Митрополит Макарій (УАПЦ).

11% вважають, що жоден з них не повинен очолювати Помісну Церкву. 42% поки не сформували стосовно цього питання своєї думки.

До слова, 34% опитаних довіряють Папі Римському Франциску (16% не довіряють), 30% довіряють Патріарху Філарету (17% не довіряють), 20% довіряють очільнику Константинопольської Православної Церкви Варфоломію Першому (13% – не довіряють), 19% довіряють главі Греко-Католицької Церкви Архієпископу Святославу (12% – не довіряють), 16% довіряють Предстоятелю УПЦ (МП) Онуфрію (28% – не довіряють), 13% довіряють Предстоятелю УАПЦ Макарію (12% – не довіряють). Стільки ж довіряють Патріарху Російської Православної Церкви Кирилу (37% – не довіряють).

Соціологи зазначають, що окремі церковні діячі користуються повагою серед прихожан інших конфесій. Так, Папа Римський Франциск має високий рівень довіри також і серед прихожан УПЦ (КП).

До Патріарха Філарета позитивно ставляться як прихильники УПЦ (КП), так і УГКЦ. Подібне ставлення і до Варфоломія Першого.

Архієпископ Святослав користується відносно високим рівнем довіри серед прихожан УПЦ (КП), Митрополит Макарій – серед УПЦ (КП) та УГКЦ.

Натомість, Митрополит Онуфрій та Патріарх Кирил користуються відносно вищим рівнем довіри виключно серед прихожан УПЦ (МП).

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також