Рівненські архітектори спроєктували приватний бункер

2871 0

Ми у соцмережах:

Рівненські архітектори спроєктували приватний бункер

Рівненські архітектори розповіли, що сховище має бути безпечним і комфортним, якщо сім’я має намір прожити в ньому кілька днів, не виходячи на поверхню.

У квітні цього року до рівненських архітекторів звернувся бізнесмен з проханням спроєктувати... приватний бункер. Команді майстерні «МОСТ», серед яких архітектори Ольга Онищук та Ярослав Некоз, замовив такий бункер, у якому родина могла б прожити два тижні, не контактуючи із зовнішнім світом. Замовник хотів якнайшвидше почати будівництво.

Бункер нагадує конструктор

Цей бункер не мав бути схожим на промисловий, який передбачає приміщення, в якому велика кількість людей може перечекати небезпеку кілька годин. У бункері, який хотів мати бізнесмен, люди повинні бути мати умови для повноцінного життя.

Архітектори вивчили досвід Ізраїлю та США й розробили кілька варіантів. Бункер може бути напівзаглибленим, замаскованим зверху під ландшафт місцевості. Або ж повністю заглибленим під землею — стеля такого бункера буде розміщена під двома з половиною метрами землі, а підлога знаходитиметься на п’ятиметровій глибині. Цей варіант є найбільш безпечним.

фото: Суспільне Рівне

Загалом ми відштовхувалися від тієї ситуації, яка була на земельній ділянці замовника, — розповідає архітектор Ольга Онищук. — В першу чергу, люди, які хочуть мати свій бункер, повинні оцінити ландшафт своєї земельної ділянки. Найкраще допомогти у цьому можуть спеціалісти. По-друге, перевірити наявність комунікацій. Адже земельна ділянка може бути чималою за розміром, проте після оцінки ситуації виявиться, що в якомусь місці там проходять газові труби, а в іншому — водопровід. Це я до того, що реальний розмір території, на якій можна побудувати бункер, може бути набагато меншим, ніж це думає замовник. Лише після комплексної оцінки розташування бункера уже можна думати над його конфігурацією. Загалом бункер схожий до конструктора. Його конфігурація може змінюватися відповідно до можливості та необхідностей замовника.

Варто додати, що усі варіанти, які запропонували архітектори, захищають від уламків. Однак можуть не витримати ударів важкої артилерії.

Найкраще — восьмикутна зірка

Спеціалісти дослідили, що найкраще витримає удар бункер, який схожий на восьмикутник. Адже така форма краще розподіляє навантаження. Вхід до такого бункера запроєктований з будинку через приховані дверцята. У бункері передбачено три кімнати з двох’ярусними ліжками, в яких могли б жити чотирнадцять осіб, кухня та вітальня з телевізором, дві комори із запасами їжі та води. Також там були б технічні приміщення та кімната для вентиляції самого бункера.

Інший варіант бункера — чотирикутної форми, поділений на блоки. Кожна сім’я має свій блок, в якому є спальна частина, вітальня та свій санвузол. Дві сім’ї зустрічалися б у спільному блоці з кухнею. Щоправда, цей бункер гірше захищає від вибухів та уламків.

Третій варіант бункера за формою нагадує медову соту — тобто кілька об’єднаних між собою шестикутних зірок. Такий варіант бункера буде найбільший за площею, що автоматично зробить його найдорожчим варіантом. В ньому зможуть жити дві сім’ї, які матимуть окремі кухні та технічні приміщення з комунікаціями.

Кожен з варіантів бункера передбачає кабінет з радіомережею та моніторами, на які виводилося б зображення з камер відеоспостереження — щоб бачити, що відбувається навколо.

Що ж до замовника, то оцінивши усі запропоновані варіанти, вирішили, що йому набагато безпечніше буде не будувати бункер. Адже два тижні — це не так уже й багато з огляду на те, що бізнесмен живе в області на сході України, поряд з якою тривають бойові дії. Йому краще мати напоготові автомобіль, щоб у разі можливої окупації мати змогу швидко виїхати до безпечного місця.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також