Стадіон «Авангард» — тепер до 2021-го?

2618 2

Ми у соцмережах:

На «Авангарді» футболісти рівненського «Вереса» розпочали підготовку  до сезону

Завершився черговий етап розмов щодо реконструкції стадіону «Авангард». Нагадаємо, що розмови ці тривають четвертий рік. За цей час жодних робіт так і не розпочали, а вартість робіт вже зросла удвічі. Чи розпочне реконструкцію фірма «Фіалка», яка виграла тендер? Поки що ніхто нічого не обіцяє — вже встигли наобіцятися.

Тендерний комітет міського управління капітального будівництва визнав «Фіалку» переможцем торгів 30 січня — на другий день після онлайн-аукціону. Фірма Юрія Фалка запропонувала реконструювати стадіон за 199,8 млн грн, на 1,7 млн грн дешевше за найближчого конкурента — ТОВ «Реноме-Євробуд». «Фіалка» ще має кілька днів, щоб подати документи до міськради і підписати контракт. Проте реконструкцію після цього не розпочнуть — у столиці ще даватимуть дозвіл на початок будівельних робіт. Та навіть отримавши його, «Фіалка» може не поспішати братися за роботу поки не отримає гроші. Тож кінцеву дату, коли стадіон мають завершити, очевидно, вчергове відсунуть. Поки що ця дата — 25 травня 2021 року. До того часу гарантовано зросте вартість робіт, яка й так, поки готували проект, зросла удвічі.

Свого часу «Фіалка» вже працювала на «Авангарді» — ремонтувала трибуни. Роботою міська влада була невдоволена. Володимир Хомко навіть погрожував не підписувати з фірмою більше жодних договорів, проте сьогодні коментувати ситуацію із реконструкцією «Авангарду» відмовляється:

— Я зарікся давати коментарі щодо «Авангарду». Скільки коштів цього року буде виділено на стадіон — вирішуватимемо на сесії наприкінці лютого.

Юрій Фалко, співвласник та директор ПП «Фірма Фіалка»:

— Пакет документів для підписування договору ми вже готуємо. У мене на торгах була найнижча ціна, тому на аукціоні й не торгувався, а чому цього не робили інші учасники — потрібно запитувати їх. Можливо, не торгувалися, бо крок пониження був 2,5 млн грн, а такими грошима ніхто не розкидається. Ми вийшли на суму 199,8 млн грн після детального підрахунку кошторису, враховуючи наші загальновиробничі витрати та затверджені норми.

Підготовчі роботи на стадіоні можна розпочати ще коли сніг лежатиме, проте управління капітального будівництва має взяти потрібний дозвіл на початок робіт у ДАБІ України. Темпи реконструкції залежатимуть від фінансування. На цей рік, наскільки знаю, передбачають 20-30 млн грн. Скільки нам коштів нададуть, стільки й роботи виконаємо. У нас достатньо і кваліфікованих працівників, і техніки, і якісних субпідрядників.

Андрій Моніч, директор ТОВ «Реноме-Євробуд»:

— На аукціоні ми не торгувалися, бо одразу виставили найнижчу суму, за яку можна зробити реконструкцію якісно. Понижувати крок на 2,5 млн грн просто не могли, бо тоді б довелося брати неякісні матеріали. Фактів, що тендер пройшов непрозоро, у нас немає. Якщо «Фіалка» не підпише договір, ми готові подати свій пакет документів.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також