«Стоматолога» у Рівному законсервують і збережуть, як сюрприз для нащадків?

1996 0

Ми у соцмережах:

Чиновники запевняють: влітку 2020 року тут буде гарна зона відпочинку

Подальшу долю фігури Змієборця, прозваного «стоматологом», яка понад 50 років простояла у парку ім.Шевченка в Рівному, визначатиме наступного тижня міська рада. Якщо проголосують за виділення 300 тисяч гривень на перенесення фігури, її розпиляють, перенесуть і встановлять на іншому місці. Якщо це питання не набере достатньої кількості голосів, доля «стоматолога» буде вирішена по-іншому: його розпиляють і законсервують.

«Може, років через 100 чи 200 хтось зрадіє такій знахідці», — пожартував міський голова Володимир Хомко. Як альтернативу для тих, хто дуже сумуватиме за цією фігурою як символом минулої епохи, пропонують створити зменшену 3D-модель Змієборця, якому десь таки знайдуть місце. Але де б його не поставили, то вже буде не той «стоматолог».

Існуюча фігура, яка і без реконструкції частини парку, в якій вона стоїть, довго вже не простояла б, у нову концепцію насправді зовсім не вписується. Раніше її обіцяли посунути на кілька метрів у тому разі, якщо справді будуть переносити, але вона й справді виглядатиме там незугарно. На місці старого фонтана, в якому стояв Змієборець, планують облаштувати новий, так званий сухий фонтан.

— Ми маємо шанс до Дня міста отримати гарну зону відпочинку у парку і зберегти підземелля, — каже міський голова. — Я й сам малим колись, майже 60 років тому, катався на тому місці на дитячій машинці, це коштувало 5 копійок. І гадки не мав про підземелля, над яким їздив, зрештою, як і всі.

За словами начальника міського управління культури і туризму Тараса Максименка, підземеллю вже нічого не загрожує.

— Із землі вийшли, до настання морозів виконуватимуть бетонні роботи, а в червні наступного року плануємо здати підземелля в експлуатацію, — розповів Максименко.

У двох кімнатах підземелля, як ми раніше повідомляли, будуть віртуальні ігри. За умовами гранту, для Рівного розроблять спеціальну гру, в якій віртуальні підземелля матимуть протяжність 10 кілометрів.

Після того, як буде повністю оновлено сквер на розі вулиць Дорошенка та Соборної, на реконструкцію якого було оголошено конкурс, коли буде відкрито історичну аптеку-музей та музей пива, про який давно мріє директор Рівненського пивзаводу Мар’ян Года, Рівне матиме зовсім нову атракцію для туристів.

До слова, на розі вулиць Дорошенка та Соборної під час Другої світової війни був вхід у гетто для євреїв. Після того, як було оголошено переможця конкурсу на реновацію скверу, Володимир Хомко отримав від єврейської громади лист з пропозицією встановити на тому місці пам’ятний знак у вигляді частини цегляної стіни з написами. Але оскільки проект уже було затверджено, пам’ятний знак вирішили поставити через дорогу, ближче до банку, що неподалік.

Світлана Федас.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також