Субсидії та інші види соціальної підтримки мають надавати тим, хто їх справді потребує, - Віталій Музиченко

373 0

Ефективна адресна соціальна підтримка неможлива без контролю щодо справедливості її надання, наголосив генеральний директор Директорату сім'ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко на прес-брифінгу, що відбувся у Києві з нагоди початку опалювального сезону.

За його словами, люди підтримують такі заходи: за даними досліджень громадської думки, проведених цього року в Україні за сприяння Світового банку, 67,2% опитаних висловили негативне ставлення до тих, хто навмисне надає недостовірні дані з метою отримання соціальної підтримки, стільки ж опитаних вважають, що таких осіб слід притягувати до відповідальності.

За словами Віталія Музиченка, Мінсоцполітики і надалі робитиме системні кроки для підвищення адресності й ефективності соціальної підтримки і посилення контролю за використанням коштів платників податків, призначених на її надання.

З метою налагодження зворотного зв’язку з населенням в Україні за підтримки Світового банку запроваджено “гарячу лінію” з питань порушень при наданні житлових субсидій, соціальної допомоги та соціальних послуг.

За безкоштовним телефоном 0 800 50 2757 (з 9.00 до18.00 по буднях) можна повідомити про факти порушень та корупції при наданні соціальної підтримки з боку посадових осіб, а також про випадки незаконного одержання такої підтримки з боку громадян.

А з’ясувати, чи отримує, приміром, сусід субсидію, вже можна завдяки відкритому реєстру отримувачів субсидій - subsidii.ioc.gov.ua, де за адресою проживання можна подивитися, чи отримує допомогу той, хто там зареєстрований (інші персональні дані там не відображаються).

Така практика успішно діє у переважній більшості країн Європи. Це дає змогу зробити систему соціального захисту більш прозорою, адресною і залучити громадян до контролю за розподілом бюджетних коштів. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

Залиште вiдповiдь

Читайте також