Суд скасував арешт на майно сільради на Гощанщині

571 0

Ми у соцмережах:

Суд скасував арешт на майно сільради на Гощанщині

Мова йде про земельну ділянку площею понад 13 гектарів, що належить Липківській сільській раді Гощанського району та є державною власністю.

На спірній земельній ділянці розташоване водне плесо площею близько семи гектарів, на березі розміщені риболовецькі об’єкти — будиночки для відпочивальників та інші необхідні для відпочинку засоби. До березня 2019 року ставок перебував в оренді. І хоча орендар договір оренди не пролонгував, він продовжував користуватися спірною земельною ділянкою, внаслідок чого виникли непорозуміння з місцевою громадою з приводу користування ставом та прибережною територією.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом самовільного зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику.  

11 вересня Гощанський районний суд задоволив клопотання слідчого поліції про накладення арешту на майно.
Судове рішення в апеляційному порядку оскаржив голова сільської ради, вважаючи, що слідчий у своєму клопотанні та слідчий суддя у своєму рішенні не обґрунтували дійсну необхідність у накладенні арешту на земельну ділянку. Просив суд апеляційної інстанції ухвалу суду скасувати та постановити нову, про відмову слідчому в задоволенні клопотання про накладення арешту на спірну земельну ділянку.

Рівненський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу та відмовив у задоволенні клопотання слідчого про накладення арешту на майно. Прокурор не навів обґрунтованих ризиків, які можуть настати у разі невжиття судом такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна, яке може бути використано як доказ у кримінальному провадженні, оскільки водний об’єкт загальною площею понад 13 гектарів міг зберегти на собі сліди злочину та може бути прихований, пошкоджений, зіпсований, знищений або перетворений. Взяв суд до уваги і ту обставину, що органи досудового розслідування до цих пір не повідомили жодній особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, повідомляє пресслужба Рівненського апеляційного суду.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також