Судді у Рівному не діляться?

1902 0

Ми у соцмережах:

Скаржаться: навіть прибиральниці отримують більше

Про те, як тяжко жити безкорисливим українським суддям, відомо давно. Ці судді вже повмирали б від голоду та тяжкої праці якби не мали родичів, які дуже багато, а головне — чесно, заробляють. Але погано не лише нашим непідкупним суддям. Працівники апарату Рівненського міського суду, помічники суддів, канцеляристи, секретарі, звернулися з листом-проханням до президента України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, голови Верховної Ради України, прем`єр-міністра України та інших, аби їм підвищили зарплатню. Кажуть, що одержують менше шести тисяч гривень на місяць, що принижує їхню честь і гідність — навіть прибиральниці в суді отримують більше!

Водночас прикладів переходу працівників суду на посади прибиральниць чи масового звільнення їх з роботи якось не спостерігається. Щось утримує цих добросовісних людей на малооплачуваних посадах, щось заважає звільнитися та шукати щасливої долі деінде. Може, і у них, подібно до суддів, яким вони допомагають, теж є дуже багаті родичі?

Коментар

Віра Гірічук, керівниця апарату Рівненського міського суду:

— Посадовий оклад працівника суду на сьогодні — 4394 гривні. До цієї зарплати додають надбавку за ранг та вислугу років (3% від розміру за один рік). Наприклад, якщо людина працює в суді 2 роки, то ця надбавка становитиме 263 гривні і ще 200 гривень за ранг.

Розмір посадових окладів давно не переглядався. Якщо раніше ми могли додавати до зарплати так звані стимулюючі — це премії та надбавки за інтенсивність роботи, то з 2020 року не отримуємо жодних  фінансових надходжень на премії. Як відомо, зарплата не може бути меншою від мінімальної заробітної плати, яка сьогодні становить 6000 гривень. Так, нам її нараховують, але при цьому відраховують податки. Для секретаря — це 19,5% податків. Отже, на руки він отримує 4800 гривень в місяць. З прибиральниці податків вираховують менше, то вона на руки отримує 5000 гривень зарплатні.

Більше того, виплату зарплатні нам нерідко затримують або розбивають на три виплати. Як вижити за ці гроші, якщо потрібно купувати їжу, одяг, платити за проїзд, утримувати дітей? Якщо так триватиме й надалі, то я ризикую залишитися в суді сама. Наші 83 працівники шукатимуть собі більш високооплачувану роботу.

Ми надіслали звернення до президента, інших осіб, які обіймають високі посади, а також до інших установ з проханням переглянути розмір заробітної зарплатні і встановити її хоча б на рівні 10 тисяч в місяць. Адже працівник суду не має права мати більше ніяких підробітків, окрім викладацької діяльності.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також