Такого не було 10 років: в зоні ризику підтоплення опинилися 77 сіл на півночі Рівненщини

1139 0

Ми у соцмережах:

Такого не було 10 років: в зоні ризику підтоплення опинилися 77 сіл на півночі Рівненщини

Поки на півдні країни тривають активні заходи з підготовки гідротехнічної інфраструктури до зрошувального періоду – на півночі країни триває боротьба з надлишком води. Опади, що випали на півночі Рівненської області у січні-березні 2023 року, перевищили на понад 60 % аналогічний показник минулого року.

Це призвело до значного підняття рівня води у магістральних каналах, різкий вихід річок на заплаву, що в свою чергу призвело до підняття рівня ґрунтових вод. Станом на кінець березня на річках Прип’ять, Стир, Стохід та Веселуха рівні води вийшли на заплаву, і скоро можуть досягнути критичної відмітки щодо захисних дамб.

Весняне водопілля на Рівненщині призвело до того, що в зоні ризику підтоплення опинилися 77 населених пунктів у 12 територіальних громадах на півночі області, загалом близько 4900 садиб, понад 121 тис. га сільськогосподарських угідь, - повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства України. -   Періодичність високого водопілля у 10 років дозволила людям забути загрозу шкідливої дії води та необхідність постійного врахування заходів щодо захисту від шкідливої дії вод, особливо на землях підвищеного рівня заболоченості.

Для недопущення підтоплення населених пунктів, сільськогосподарських угідь, об’єктів інфраструктури, забезпечення вчасного початку посівної, Північне міжрайонне управління водного господарства Держрибагентства з початку року задіяло до роботи 72 насосні станції (59 насосних станцій до безперебійної роботи та 13 – до часткової роботи). Об’єм води, відведеної насосними станціями, становить понад 60 млн куб. м.

Наразі ситуація продовжує бути складною, але є контрольованою фахівцями водного господарства Держрибагентства.

Щоденні реалії роботи меліораторів дають змогу захистити населення, їх присадибні ділянки та об’єкти соціальної інфраструктури, сільськогосподарські угіддя від шкідливої дії вод. А вчасне відведення надлишкової вологи з сільськогосподарських угідь дозволяє аграріям вчасно розпочати польові роботи для забезпечення продовольчої безпеки країни, особливо у час, коли далеко не всі поля півдня країни можливо обробляти через ганебні дії окупантів.

Поки працівники водного господарства Рівненщини борються з «великою водою» на півночі країни, мешканці Бессарабії радіють високому рівню води на річці Дунай, який забезпечує наповнення Придунайських водосховищ для потреб зрошення, технічного водопостачання, рибальства, а також забезпечення їх підтримання у належному екологічному стані. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також