«Театральна каса»: були квіти, були вареники, що тепер буде?

3626 0

Ми у соцмережах:

«Театральна каса»: були квіти, були вареники, що тепер буде?

Днями перехожі помітили, що будівля над підземним переходом на Театральній площі знову порожня. Раніше тут торгували квітами та вазонами, а пізніше — напівфабрикатами. Однак тепер у вікнах знову темно — кажуть, орендар з’їхав. Найцікавіше, що коли цю будівлю тільки зводили, у ній планували облаштувати квиткову касу для обласного драмтеатру. Та потім виявилося, що театру вона повністю не належить, бо у половини є інший власник — приватний.

Та навіть попри те, що тепер місце звільнилося, облаштувати у ньому нову сучасну касу все ж не вийде. Кажуть, власник не хоче його продавати. Тож по квитки на вистави й надалі доведеться ходити до старої.

Володимир Петрів, директор Рівненського облмуздрамтеатру:

— Це не ми здавали в оренду те приміщення, я б такого не допустив — там давно була б каса! Отам, де виїхали ті орендарі, це якраз приватна власність. Лише половина тієї будівлі наша, причому, якраз та, що гірша. Справді, вона вся мала бути театрально-концертною касою. Більше того, я хотів, щоб це була централізована каса для багатьох закладів культури: для філармонії, для лялькового театру. На жаль, нас обманули і половину віддали тому забудовнику, який будував. А мали передати нам. Ще тоді (коли побачили, що завозять обладнання) ми почали піднімати шум, а нам сказали, що воно вже все віддано. Хоча була домовленість з міським головою, з управлінням, що це буде наше приміщення. Я три роки боровся з тим підземним переходом, я «з’їв» своє здоров’я, мені погрожували…

Нам залишили непридатну половину, там висота стелі два метри — отак заходиш і прямо над головою та стеля, в рівень дверей… Ще й високі сходи дуже. Приміщення, де мала сидіти касир, має бути відокремлене, є певні норми. Наша ж частина будівлі не годиться для каси, це неможливо: вона не на виду, вона позаду — там, де сходи до базару, над переходом. Ну, це просто ніяк..

Інша справа, якби це було в комплексі, разом. Але ту частину треба викуповувати у власника, а чи захоче він дати її на викуп — це вже питання складніше. Я це питання ставив раніше, і ми сподівалися, що дійдемо згоди, але, на жаль, поки що не вирішується. Я ж його не викуплю. Треба вести переговори з власником, а власник поки не хоче його продавати. І змусити його ніхто не може. Треба запропонувати таку ціну, на яку б він погодився. Звичайно, якщо він почує, що є пропозиції, то буде ціни піднімати страшенно вгору, бо йому так вигідно. Словом, питання підвішене...

Питання це «підвисло» ще у 2011 році. «РВ» досліджувала цю тему. Тоді виявилось, що компанія «Інтергал-Буд», яка зводила підземний торговельний центр, запропонувала безплатно збудувати для облмуздрамтеатру каси. Перед початком робіт було укладено відповідну угоду. Степан Возняк, директор ТОВ «Фірма «Інтергал», яке є дочірнім підприємством компанії «Інтергал-Буд», від обіцянок віддати всю будівлю під театральні каси й тоді відхрещувався — казав, що обіцяли віддати лише половину. При цьому він зауважував, що забудовник понад мільйон гривень вклав у ремонт театру і це приміщення вартістю понад 100 тисяч гривень передав безоплатно.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також