Теплові намети у Рівному: можна і зігрітися, і чаю попити

1040 0

Ми у соцмережах:

Теплові намети у Рівному: можна і зігрітися, і чаю попити

Минулого тижня в центрі Рівного відкрили перший вуличний пункт обігріву, куди перехожі можуть зайти та укритися від холодів. 12-метровий намет розмістили біля ялин на майдані Незалежності, де проходить багато людей. Щоправда, за облаштування намета для замерзаючих рівнян взялися не міська влада чи рятувальники, а волонтери. Вони власним коштом придбали шатро з обладнанням, пальне для генератора та продукти для легкого перекусу. Кажуть, запасів на всю зиму вистачить.

Олег Абатуров, секретар Рівненської міжцерковної ради, директор міжнародної місії «Обітниця миру»:

— У серпні за ініціативи міського голови відбулася зустріч, де запропонували таку ідею — зробити пункти обігріву, щоб допомогти людям під час холодів. Наша місія відгукнулася, почали збирати гроші і завдяки спонсорам змогли придбати намет розміром 6 х 12 метрів. Це досить дорогий проєкт, намет з обладнанням коштує півмільйона гривень. Як тільки настали холоди, одразу встановили. А трест зеленого господарства виділив нам турнікети, щоб огородити. Кожного тижня тут чергуватиме якась інша церква. Міжцерковна рада має волонтерів, чай, коржики. Намет працюватиме цілодобово. Тут завжди буде тепло, сюди можна буде зайти і попити чаю, поспілкуватися. Чергуватимуть лікар та працівник ДСНС, якщо комусь стане погано, зможуть надати необхідну допомогу. Заохочую бізнесменів нашого міста пдолучитися до цього проєкту — можливо встановити сонячні батареї, зробити зарядку для гаджетів. Ми зможемо це робити, але не для великої кількості людей, бо у нас недостатньо потужні генератори. Загалом тут може одночасно перебувати не менше 30 осіб. Можна буде додатково поставити стільці, де могли б розміститися старші люди. Є ідея запросити психолога, облаштувати місце для дітей з іграшками, але все це поступово, крок за кроком. Цей намет буде працювати стільки, скільки потрібно. Тож, дорогі рівняни, хто мерзне — заходьте до нас і грійтеся.

Олександр Сухачов, представник виробника, який займається постачанням наметів по Україні:

— Подібні намети якраз постачаються в ДСНС, бо їхнє основне призначення — це облаштування пунктів обігріву або пунктів санітарної обробки. Тобто все, що вимагає закритого даху і кімнатної температури. Зараз у нас тут за замірами 22 градуси тепла. Температура піднялася за 10–15 хвилин, що доволі зручно. Обігрів забезпечує теплова гармата, яка має потужність у 30 кВт. Розрахунково її вистачає на 6–7 таких наметів, тож це доволі потужна техніка. Працює автоматично: якщо температура знижується, датчик посилає сигнал і гармата знову вмикається. Якщо щільно закриті двері-вікна, то буде вмикатися 3–4 рази на годину і все. За потреби намет може бути розширений — стінки знімаються, і до них можна стикувати наступний намет і так далі. Це пневматичний каркас, схожий до надувних човнів. Зручність конструкції у чому — розклали, під’єднали насоси і вона саменька швиденько за півгодини піднімається. Більше ніяких зусиль не треба до цього докладати. Таким же чином спускається і все, можна перевозити далі. Термін експлуатації — 20 років. Безпосередньо в самому наметі якісь джерела вогню не використовуються, але на випадок чого вогнегасник є.

За словами волонтерів, ще один тепловий намет хочуть розмістити на Театральній площі та ще декілька — в різних мікрорайонах міста. Найбільший з них невдовзі має запрацювати на площі Перемоги, бо там достатньо місця для великої кількості людей, а ще в тому районі мешкає багато переселенців. При ньому благодійники планують роздавати уже не тільки чай, а й гарячу їжу.

Також у Рівному та по області почали функціонувати нові "Пункти незламності". Як повідомляють в ОВА, нині їх на Рівненщині є уже 132 і вони готові приймати відвідувачів. Адреси можна знайти за посиланням.

До речі, за потреби усі охочі зігрітися можуть завітати і до поліції.

.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також