Три претенденти хочуть возити рівнян від льонокомбінату до Ювілейного

4783 0

Ми у соцмережах:

Фото - Суспільне Рівне (UA:Rivne)

Невдовзі на вулиці Рівного виїдуть 16 нових великих автобусів, які мають сполучити два мікрорайони — «Льонокомбінат» та «Ювілейний». Хто саме возитиме пасажирів і на яких умовах, ще мають визначити на конкурсі перевізників. Припускають, що новий транспорт перевозитиме всіх пільговиків без обмежень, а решта платитиме за проїзд по 12 гривень. Але чи буде він при цьому рентабельним? Хіба що матиме дотації з міського бюджету.

Кілька років тому в Рівному вже пробували запустити великогабаритні автобуси МАН на газу від льонокомбінату до Ювілейного. Однак затія «провалилася», бо рейси себе не окупали — пільговики не платили за квитки, сам маршрут практично дублював 12-й тролейбусний, а згодом додалась ще й пандемія коронавірусу, через що пасажирів брали лише на сидячі місця. І перевізник Ігор Хомич тоді відмовився від маршруту. Втім, цього разу чиновники чомусь упевнені, що все буде інакше.

Василь Сливка, начальник міського управління транспорту і зв’язку:

— Розроблено два маршрути для великогабаритних автобусів, які будуть сполучати мікрорайон «Ювілейний» із зоопарком та льонокомбінатом. На кожному маршруті буде їздити по 8 автобусів, а ще один буде запасним — щоб не порушувати графік, якщо один вийде з ладу. Тому для конкурсу перевізники мають представити по 9 автобусів. І щоб автобуси перевозили всі пільгові категорії наскільки дозволить місцевий бюджет — це одна з умов. Власників ми зможемо оголосити після проходження конкурсу. Уже є три претенденти, і сподіваємося, що їх з’явиться ще більше. Наразі триває опрацювання схем руху і погодження з управлінням поліції.

Щодо тих автобусів, які запускали раніше, то перевізник не мав ремонтної бази. Зараз ми однією з вимог ставимо, щоб було де ті автобуси ремонтувати, обслуговувати, перевіряти. Бо автобуси потребують огляду щодня.

Чи зникнуть від цього маршрутки № 51 та № 34? Ми поки не говоримо про скасування маршруток. Пасажир вибере, де йому краще. Якщо автобуси добре запрацюють, кількість маршруток будемо скорочувати, хочемо звільнити центральну частину міста.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також