Тисяча від Зеленського на Рівненщині: одні отримали, а в інших уже вкрали

925 0

Ми у соцмережах:

Тисяча від Зеленського на Рівненщині: одні отримали, а в інших уже вкрали

Перші мешканці Рівненщини уже отримали 1000 гривень, які держава переказала їм на віртуальну картку. Це були люди, які подали заявку на отримання грошей ще у перших числах грудня. Однак уже є й перші потерпілі: шестеро мешканців Рівненщини переплутали сайт державного банку з іншим та самі віддали шахраям дані своїх банківських рахунків.

Кіберполіцейські викрили групу людей, які створили фейковий сайт, де пропонувалося оформити допомогу від держави. Оскільки сайт мав дизайн, схожий до державного банку, то люди не розгледіли підміни.

Організував усе житель Кіровоградської області, розробивши сайт та залучивши до схеми свого знайомого — раніше судимого мешканця Рівненщини. Шахраї замовили рекламу на Facebook та Google, де розповідалося про можливості оформлення державної допомоги. Коли люди натискали на цю рекламу, їх переадресовувало на шахрайський сайт.

Люди вводили там свої персональні дані, які містять банківську таємницю. Дані автоматично зберігалися у спеціальному Telegram-боті. Тоді шахраї використовували введені дані, заходили на онлайн-банкінг, звідки крали людські гроші.

У ході обшуків вилучено мобільні телефони, банківські картки та інші речові докази. Загальну суму збитків встановлюють. Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Василь Сірацький, заступник начальника відділу протидії кіберзлочинам у Рівненській області:

— У нашій області уже є перші жертви аферистів, які створюють різні веб-сайти та платформи, де пропонують людям отримати гроші, вказавши особисті дані. Людям телефонують, обіцяють дати 1000 гривень, але для цього просять оплатити неіснуючі податки та комісію. Для цього у соціальних мережах створюють фальшиві акаунти, з яких пишуть людям. В результаті в людей зникають всі гроші з особистих або кредитних рахунків. Правоохоронці звертаються до мешканців Рівненщини — не давайте нікому своїх персональних даних.

Ірина Гусарова, заступниця директора департаменту економічного розвитку Рівненської ОВА:

— На програму «Зимова єПідтримка» мешканці області почали подавати заявки з 1 грудня. Подати заявку на отримання грошей можна до 28 лютого включно. Оформити виплати можна через смартфон завдяки застосунку «Дія». Там потрібно авторизуватися, обрати послугу «Зимова єПідтримка». Якщо система вас не підтягує автоматично, то потрібно буде завантажити певні документи. Окрім того, якщо у вас немає банківської картки «Національний кешбек», то програма дозволить її оформити. Ті люди, які не мають смартфонів, можуть звернутися у будь-яке відділення банку, де вони отримують пенсію. Працівники банку допоможуть оформити соціальну допомогу «Зимова єПідтримка». Ця програма була розроблена, щоб допомогти пенсіонерам та інвалідам. Тому до програми долучена «Укрпошта». За ці кошти можна придбати книги, оплатити комунальні послуги, медичні та транспортні послуги. Ці гроші знаходяться онлайн. Через це їх не можна зняти або перевести на будь-яку іншу картку.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також