Топ 5 сучасних українських художників

612 0

Ми у соцмережах:

Топ 5 сучасних українських художників

Україна завжди була щедрою на талановитих митців, але вдало інтегруватись у світ сучасного мистецтва вдалося далеко не всім

Топ 5 сучасних українських художників

Україна завжди була щедрою на талановитих митців, але вдало інтегруватись у світ сучасного мистецтва вдалося далеко не всім. Є багато причин, з яких цього не сталося, але все ж таки деякі наші співвітчизники внесли багато нових сенсів як за формою так і за змістом у сучасний контекст.

Багато хто з них починав творити ще у Радянському Союзі, але саме українське творче середовище давало імпульс для натхнення і подальшого розвитку.

Олександр Ройтбурд

Дуже важко осягнути увесь пласт спадщини видатного українського митця — Олександра Ройтбурда. Окрім безкомпромісного художнього стилю він був у авангарді всього українського художнього процесу. Брав участь у багатьох знакових виставках 90-х, перебуваючи на той період одним з найдорожчих українських художників. Купити картину Ройтбурда як для колекціонерів та інвесторів вважалося дуже вдалим придбанням.

Останні роки свого життя Ройтбурд присвятив одеському музею, зробивши з нього найвідвідуваніший державний музей.

“Дано наказ”

Арсен Савадов

Один з найбільш провокативних українських митців, котрий працює у багатьох техніках та стилях. “Донбас шоколад” — проект, який приніс йому багато медійної уваги та резонанс у суспільстві. Шахтарі, перевдягнуті у балетні пачки, брутальність та несподівана еклектична легкість з якою працює Савадов балансує на грані між елітарним мистецтвом та кітчем. Останній яскравий проект маестро — “Голоси любові”, в якому він намагався реконструювати образ Мерилін Монро, яка відвідує військові бази для підняття морального духу солдат на кшталт концерту у Північній Кореї 1954 року.

“Донбас щоколад”

Ілля Чічкан

Чічкан — майстер епатажу та вдалого медійного перформансу. Художник виріс у академічному середовищі: онук радянського художника соцреаліста Леоніда Чічкана та син художника-нонконформіста Аркадія Чічкана.

Ілля обрав свій тернистий шлях сучасного художника, в якому зміг вдало поєднувати творчі ідеї з бізнес моделлю. Чічкан відомий своїм скандальним проектом “Психодарвінізм” у якому він зображав відомих суспільних діячів у вигляді мавп. Зараз митець живе і працює у Києві та Берліні, та значно менше привертає до себе уваги епатажними перформансами.

Із серії робіт “Психодарвінізм” - Путін

Борис Михайлов

Борис Михайлов — це напевно один з найвідоміших українських фотографів у всьому світі, та єдиний з українського арт простору хто отримав Hasselblad Award: аналог Нобелівської премії у світі фотографії. Що цікаво, на батьківщині він не дуже відомий та має репутацію маргінала. Співвітчизники не розуміють його робіт, бо сама тканина фотографічного простору у Михайлова дуже сіра та не добра. Але у ній завжди присутня іронія, що і відрізняло харківську школу фотографії. Сміливість, постійний пошук, глузування з пересічного: як радянського, так і пострадянського періоду.

Борис Михайлов випередив час у своїх підходах до фотографії та вплинув на майбутні покоління митців сучасної України.

“Солене озеро”

Анатолій Криволап

Анатолій Криволап перебуває у статусі найдорожчого художника України протягом декількох років. На аукціоні Phillips його робота “Кінь. Передвечір’я” була продана за 187 тисяч доларів. Ще за 80-х років художник “відкрив” для себе фовістів і почав плідно працювати з кольорами. Саме дослідження кольорів та експерименти у жанрі “українського пейзажу” принесли йому всесвітнє визнання. На початку 2000-х художник переїхав з мегаполісу до невеличкого села під Києвом і веде відлюдний спосіб життя. Також Криволап рік тому працював над розписом храму Покрова у селі Липовка на Київщині.

“Кінь. Передвечір’я”

Завдяки онлайн галереям, для вітчизняного арт ринку є чудова можливість просувати свої проекти та надихатися роботами художників з усього світу.

Одна з найбільших міжнародних онлайн галерей Jose Art Gallery дає змогу заробляти митцям не тільки своєю творчістю, але й розказувати художникам про події, плани, свої виставки тощо. Хороший шанс бути інтегрованим у міжнародну арт спільноту завдяки персональному профілю, а також отримати шанувальників своєї творчості по всьому світу.

Всі технічні питання бере на себе платформа, що дає змогу не відволікатись від мистецької справи.

Тут знайдуть себе художники, куратори, колекціонери та поціновувачі різного мистецтва. Яскравим прикладом того, що галерея розвивається є постійний приріст предметів мистецтва та митців на самій платформі.

 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також