Третяк радить рівнянам купувати обігрівачі, а Надеїн — «буржуйки»

1645 0

Ми у соцмережах:

Третяк радить рівнянам купувати обігрівачі, а Надеїн — «буржуйки»

Опалювальний сезон цього року буде проблемним, адже невідомо, що буде з газопостачанням. Влада й експерти радять селянам запасатися дровами, а містянам — електричними обігрівачами.

Іван Надеїн, головний інвестор компанії «Рівнетеплоенерго»:

Рівнянам потрібно мати в резерві усі варіанти. Готуватися потрібно до найгіршого, а сподіватися на краще. Ніхто зараз не може гарантувати, що зима пройде спокійно. Наприклад, наш працівник з Маріуполя пережив весну з буржуйкою. Адже там уже в березні не було ні газу, ні світла. Дуже важливо розуміти, як працює буржуйка, щоб не задихнутися. Зараз люди мають зрозуміти, що чим більше вони будуть підготовлені, тим легше ми зможемо пройти зиму. Бо подачу газу дуже легко зупинити.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

Зима буде дуже складною. Якщо у вас є можливість придбати автономні засоби опалення, електрогенератори, то робіть це. Якщо ви маєте можливість поставити на своє підприємство автономний котел, то робіть це. Потрібно уже готуватися до зими.

Схоже, рівняни таки сприйняли такі поради близько до серця, бо у міських магазинах пожвавішали продажі конвекторів, інфрачервоних ламп та електровентиляторів. В одній великій торговій мережі навіть пропонують 10–35% знижки на такі товари, щоб клієнти не замерзли взимку. Можна придбати як дешевші тепловентилятори по 400–1000 гривень, так і великі підлогові обігрівачі — від 10 тис. грн і вище. Існують навіть теплові гармати по 2,5–13 тис. грн та обігрівачі-картини по 1200–1500 грн. Чи не найбільший попит — на масляні електрокаміни, які рівняни просто «змітають» з полиць.

Дефіциту обігрівачів, може, й не буде — якщо є попит, торгівля все роздобуде. Проблема в іншому: чи витримають навантаження електричні мережі?

Галина Похильчук, очолює Раду голів ОСББ Рівного:

— Справа навіть не в тому, що у багатьох хрущовках, сталінках та панельках досі не модернізовано внутрішні електромережі, бо повністю міняти проводку та електрощитові недешеве задоволення. Чи витримають таке перевантаження самі підстанції, від яких кабелі тягнуться до будинків? Адже місто й так щільно забудоване і в кожній оселі значно побільшало електроприладів, а старі мережі на таку кількість не розраховані. Тобто ідея масово обігріватися взимку електричними обігрівачами насправді не дуже хороша. Бо є ризик залишитися без електропостачання всім будинком надовго, і добре, якщо при цьому не трапиться пожежі.

Тож теплопостачальним підприємствам зі свого багаторічного досвіду пораджу одне — замість одразу економити, у перший тиждень морозів треба максимально протопити будинки з температурою теплоносія не нижче 50 градусів, щоб добре прогрілися стіни. Тоді сама «коробка» буде тримати тепло і вже можна знижувати температуру в батареях. Особливо це стосується панельок.

Енергетики ж радять рівнянам заглянути в документи — договір про надання послуг та паспорт точки розподілу електроенергії, який до нього додається. Там точно вказано, на яку потужність можна розраховувати. Головне, не вмикати всі потужні прилади одночасно — наприклад, обігрівач, бойлер та пральну машинку.

Алла Ліхачова, речниця ПрАТ «Рівнеобленерго»:

— Обленерго зобов’язане забезпечити кожне домогосподарство в індивідуальному будинку потужністю на рівні 5 кВт. Якщо споживач живе в багатоквартирному будинку й користується газовою плитою, то на рівні 3 кВт, а якщо електроплитою, то 8 кВт. Наразі ПрАТ «Рівнеобленерго» веде активну роботу з підготовки власних електромереж до осінньо-зимового періоду. Як і щороку, проводимо ремонтну кампанію, створюємо запаси запобіжників, кабельних муфт, автоматичних вимикачів, трансформаторів, інших матеріалів. Готуємося, аби запобігти аварійним відключенням та забезпечити комфорт споживачів. Тривають реконструкції п’яти підстанцій — дві з них у Рівному, а інші в селі Зоря, Дубні, на Гощанщині та Здолбунівщині. Якщо Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, затвердить зміни до інвестиційної програми, то аналогічні роботи будуть проведені ще на п’яти підстанціях. А 14 нових розвантажувальних станцій буде побудовано.

Олена РАКС,
Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також