Третяк Соборну не перекриватиме

2020 0

Ми у соцмережах:

Третяк Соборну не перекриватиме

Днями чимало рівненських водіїв, які паркуються на тротуарах, помітили на лобовому склі своїх авто папірці від муніципалів — у кращих традиціях старих французьких комедій з П’єром Рішаром. От тільки французи ще сорок років тому штрафували тих, хто порушував правила. А у Рівному поки обходяться попередженнями і евакуатором транспорт не забирають.

Так що прогнозовано ці «листи щастя» водії дружно ігноруватимуть і надалі залишатимуть свої авто де кому заманеться. З іншого боку — парковок у місті обмаль, особливо безкоштовних і в центрі. То, може, чиновникам спершу варто було подбати про додаткові майданчики для паркування? А не про багатомільйонний бюджет муніципальної варти, яка одними лиш попередженнями його ще довго відпрацьовуватиме. Адже обурені пішоходи завжди можуть залишити автохамам свою «відповідь» — поклавши на капот цеглину. Як показує досвід, це попередження працює набагато краще за будь-які папірці. Навіть муніципальні.

Олександр Третяк, міський голова Рівного:

— Роз’яснювальна робота — те, з чого має початися процес змін у місті. Дуже прикро, що по обидві сторони на тротуарах і на пішохідних частинах вулиці 16 Липня стоять автомобілі, а там всього лиш за десять метрів — безкоштовна парковка, на яку ніхто не хоче їхати. Я розумію: кількість автомобілів у місті збільшилася, вулиці не розширюються, місто не «гумове» і не може вмістити всіх автомобілів. Адже ми входимо в топ-5 міст України за кількістю автомобілів на душу населення. Тому маємо знайти взаєморозуміння — власники авто мають діяти згідно з правилами.

Так, працюємо над розширенням зон для паркування. І буде перелік паркувальних місць, щоб люди могли вільно запаркуватися без порушення правил. Також плануємо ряд заходів, які покликані зменшити навантаження на вуличну мережу. Тобто коли буде відкрита північна об’їзна, це дозволить нам зменшити кількість транспорту в місті. Друге — виведення з центральних магістралей міста великої кількості маршруток, які дублюють одна одну, і введення натомість транспорту великої пасажиромісткості, що дозволить збільшити інтервал руху автобусів.

Це системна, комплексна робота, в тому числі просвітницька, робота муніципальної варти. Я думаю, ми зменшимо кількість авто в місті і всім буде зручно…

Я подорожував багатьма країнами, повірте — у нас ще не так складно з парковками, складно з усвідомленням людей, яке треба міняти. Є такі європейські міста, що місця навіть на платній парковці знайти тяжко, і водії намотують кола цілими кварталами, щоб десь припаркуватися. Проблема у нас є, але вона ще не критична.

Попередник теперішнього міського голови Володимир Хомко періодично перекривав центральну частину вулиці Соборної для приватного транспорту — дозвіл на проїзд мали лише ті, хто мешкав у центрі, громадський і службовий транспорт й екстрені служби. Олександр Третяк запевняє, що центр Рівного ні для кого не перекриватиме: «заборонити інколи легше, але це може принести ще більше проблем і незручностей».

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також