Три десятки школярів вчитимуться вдома

745 0

Ми у соцмережах:

Три десятки школярів вчитимуться вдома

У дитсадках Рівного 98% дітей отримали необхідні щеплення, а у школах — 95%. Ще понад 3 тисячі дітей, які 1 вересня пішли до школи, мали принести довідки про щеплення. Адже тепер невакцинованим школярам не можна відвідувати навчальних закладів. Батькам, які відмовляються захистити своїх дітей вакцинами, будуть рекомендувати домашню форму навчання. Вже погодились навчати своїх дітей удома 34 родини. Щоправда, це пов’язано не зі страхом перед вакцинацією, а з релігійними переконаннями.

Олег Вівсянник, заступник начальника обласного управління охорони здоров’я:

Основна наша функція — це проведення кампанії з вакцинації та її пропагування. Перед початком навчального року було проведено роз’яснювальні наради як з медиками, так і з освітянами щодо необхідності вакцинації. Бо це єдиний метод запобігання поширенню інфекційних хвороб та наслідкам ускладнень від них. У цілому світі іншого методу, окрім щеплень, немає. Ми попереджаємо про неприпустимість виписування фальшивих довідок про щеплення, адже це ставить під загрозу життя і здоров’я дітей. Діти, які не отримали необхідних щеплень, не мають бути допущені до навчання. Виняток становлять лише школярі, які мають медичні протипоказання.

Галина Кульчинська, заступник міського голови Рівного:

Щодо кожного випадку відмови від щеплення буде проведено окрему роботу. Спочатку з батьками таких дітей будуть проведені профілактичні бесіди. Однак у Рівному проживає близько 1000 осіб, які відмовляються від вакцинації. Виходом для їхніх дітей може стати дистанційна освіта.

Міністерство освіти дало чітке пояснення, як має відбуватися навчання вдома. Для того, щоб школяр почав навчатися дистанційно, потрібна лише заява батьків. Заперечувати проти цього ніхто не має права, батькам навіть не потрібно вказувати причину такого рішення. Після заяви батьків школа зарахує дитину в потрібний їй клас, а вчитель складе програму, яку дитина має виконати. Хто вчитиме дитину вдома — це справа батьків, а не школи. Це може бути як хтось із батьків, так і репетитор. Головне — знання. За весь рік для такої дитини школа проведе чотири контрольні роботи, які покажуть, як школяр засвоїв матеріал. Якщо дитина не виконає їх, вона може перездати. Але якщо школяр продемонструє повну відсутність знань за шкільною програмою, педагогічна рада школи може своїм рішенням повернути дитину на навчання до школи. Адже середня освіта у нашій країні обов’язкова.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також