Три гектари Ювілейного — лише під комерцію

3941 0

Ми у соцмережах:

Три гектари Ювілейного — лише під комерцію

Яким буде мікрорайон «Ювілейний» у майбутньому? «Спальним», як зараз, чи сприятливим для розвитку бізнесу? Архітектори стверджують: у кварталі, що об’єднує вулиці Макарова — Млинівська — Соборна — Корольова, є ще три гектари вільного місця. І пропонують цю землю віддати під комерцію, а житлової забудови тут більше не повинно бути.

Дмитро Котляров, головний архітектор Рівного:

— Головна проблема району — співвідношення комерції до житла, яке складає 1 :5. Згідно з розрахунками, коли будуть зведені новобудови, в районі проживатиме не менше 15 тисяч осіб. Потужність дитсадків складає 520 місць, яких уже не вистачає. В школах, потужність яких складає 2820 місць, поки вистачає місць. Аналіз показав, що ситуація вже складна. Щоб не дійшло до критичної, потрібна стратегія. Житлової забудови, окрім запланованої, тут більше не повинно бути. А три вільні гектари треба розбивати на ділянки і віддавати під комерцію. Це можуть бути офіси, перукарні, магазини — локальний бізнес.

Також, на думку архітекторів, віджив своє і ринок «Ювілейний», і сподіваються, що замість нього тут буде комерційна забудова. Натомість рівнянам, які тут живуть, не вистачає громадського простору — цю функцію зараз виконує лише Палац культури «Хімік».

— Я був на двох нарадах, на яких порушували питання по «Хіміку», — прокоментував Дмитро Котляров. — Я не знаю, чи воно лежить в політичній площині, чи в управлінській. Я знаю, що ситуація складна, але мені здається, що все впирається в гроші. «Хімік» належить певним бізнес-колам, і в них є своє бачення, і вони його оцінюють як якийсь бізнесовий актив. Коли вони його продадуть, для міста це буде великий удар, тому що певна громадська активність там все ж зосереджена. Щодо парку біля «Хіміка», то він сформований, там підтримують порядок.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також