Три мільйони — на боротьбу зі змінами клімату в Рівному

594 0

Ми у соцмережах:

Три мільйони — на боротьбу зі змінами клімату в Рівному

Нещодавно рівненські волонтери озеленили багаторічними рослинами сквер на вулиці Гагаріна — за підтримки благодійників. Але тепер такі ідеї рівнян фінансуватимуться з міського бюджету. У Рівному створено так званий бюджет з озеленення, з якого до кінця року витратять 3 мільйони гривень.

Оксана МайбородаОксана Майборода, міська депутатка, екоактивістка:

— Активісти, які дбають про довкілля, уже давно просили їх підтримати. Адже уже другий рік поспіль їхні проєкти постійно опинялися за бортом Громадського бюджету. Усі ми пам’ятаємо, як перемогу отримували освітні заклади. Бо їхні керівники збирали студентів та приводили на голосування. Такими методами певний проєкт отримував більшість голосів, перемогу та кошти з бюджету, а інші пропозиції програвали.

Для того, щоб усі були в рівних умовах, і був запроваджений бюджет з озеленення. Спочатку обговорювалася сума у 10 мільйонів гривень. Однак її вирішили поки зменшити. Ці три мільйони гривень будуть спрямовані на фінансування проєктів щодо благоустрою зелених зон та природоорієнтовані рішення — маються на увазі зелені дахи, зелені зупинки, висадки насаджень, екологічні дренажі та садки. Основна мета — це адаптація міста до зміни клімату. У Рівному зараз дві проблеми — це надмірна кількість опадів та підвищення температури влітку.

Загалом ми плануємо, що з 18 жовтня почнеться подача проєктів, яка триватиме два тижні. Потім відбудеться обговорення поданих проєктів у відповідних управліннях міста. Авторам проєктів буде надано певний час на їхнє коригування. Лише після цього комітет затвердить перелік проєктів, які будуть допущені до голосування. Голосування проєктів бюджету озеленення проходитиме так само, як і голосування за проєкти Громадського бюджету. На тому ж сайті й у такий же спосіб.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також