Три роки орендарі грілися за кошт мешканців будинку на Соборній

4390 0

Ми у соцмережах:

Три роки орендарі грілися за кошт мешканців будинку на Соборній

Фотоклуб «Час» Спілки фотохудожників Рівного, харчівня «Шахта» і ТАС-банк орендують приміщення на першому поверсі та підвальні загальною площею 900 м? у будинку на вулиці Соборна, 15. Проте за опалення не платять ось уже 3 роки. Позашивавши в стіни та декоративне дерево радіатори і приховавши їх таким чином, стверджують, що опалення не використовують. В результаті за нього платять мешканці будинку.

 

Голова ОСББ на Соборній, 15 Андрій Співак стверджує:

-          Всі три роки, відколи орендарів зобов’язали платити за комунальні послуги відповідним Законом, вони цього не робили. Увесь цей час сума на лічильнику розбивалася на мешканців будинків. Тільки ТАС-банк заключив договір з Рівнетеплоенерго, але й то сплачує тепло тільки останні місяці. Галерея "Час", яка займає більше 200 м², нанесла збитків мешканцям на суму 130 тис.грн. за опалення – дані з теплоенерго. Є ще «Шахта», яка займає 150 м². Ми просимо орендарів заключити договори з Рівнетеплоенерго. Інакше будемо подавати на них в суд.

Оскільки орендарі стверджують, що централізоване опалення не використовують, тому й не платять, на прохання мешканців будинку сюди прибув начальник Теплової інспекції Олександр Лазаренко. Він міряв температуру в кожному приміщенні тепловізором. Згідно його висновків, вони обігріваються за рахунок транзитних теплопроводів. Іншими словами, орендарі просто приховали радіатори, щоб їх не було видно зовні. Наприклад, в галереї «Час» теплопровідні труби взагалі замуровані.

-          Коли и отримали це приміщення, всі батареї позашивали, - стверджує голова обласної організації Спілки фотохудожників України ф голова фотоклубу «Час» Сергій Бусленко. – Від комун енергії до нас приходила комісія, яка зняла нас з обліку як об’єкт, який немає опалення. Нам тут тепло не треба, бо тут галерея. Одна труба в нас була – її обрізали. При необхідності ми готові долучитися до оплати за опалення і дали про це знати ОСББ. Відвідали їхні збори, на яких нам тицьнули папірець, де було підкреслено, що це їхнє приміщення. То за що ж мова? Ми ж говоримо про опалення, а не про те, чиє це приміщення. Бо офіційно ми орендуємо його в Рівненської міської ради.

 

Приміщення, де знаходиться ТАС-банк належить фірмі «Віган-В», до керівника якої Миколи Захарчука, колишнього депутата Рівненської міської ради, не вдалося додзвонитися. Приміщення "Шахти" належить рівненському бізнесмену Мар'яну Годі. Приміщення Спілці фотохудожників в оренду надає Рівненська міська рада.

Борисова Ірина начальник відділу правового регулювання управління комунальною власністю пояснила:

-          Платити мають фотохудожники як орендарі. Станом на сьогоднішній день маємо зустрічні судові позови від Спілки фотохудожників та ОСББ, які стосуються власності, оренди приміщення та неможливості ним користуватися орендарями, оскільки вхід туди заблоковано ще з весни. До того, як в будинку організували ОСББ, його обслуговувало ЖКП «Західне». Яким чином оплачувалися послуги за опалення до часу, коли тут було сформоване ОСББ, – ми з’ясовуємо як балансоутримувачі. Фотохудожники користуються з ним з 1993 року. І до того, як в будинку сформували ОСББ, проблем з оплатою опалення не виникало. Дане питання не може бути до кінця вирішене, поки не буде поставлена крапка в судових справах.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також