Центр Рівного — «найслабше місце»

853 0

Ми у соцмережах:

Фото з архіву

У перший день листопада вся центральна частина Рівного разом із Бояркою та районом пивзаводу залишилися без електропостачання. Раптове відключення призвело до заторів на головній вулиці міста — Соборній, бо усі тролейбуси зупинилися, а світлофори перестали працювати. В аварійному порядку було зупинено роботу шести котелень, а для лікарні та пологового будинку шукали альтернативне живлення. До такого призвела несправність на великій підстанції, що на вулиці Млинівський. Енергетики замінюють там старе обладнання, щоб подібний колапс не повторився взимку.

Віктор Кушнір, начальник електротехнічного відділу компанії «Укренерго», котрій підпорядковується підстанція:

— На підстанції спрацював технологічний захист, який регулює напругу. Цей захист спрацював неправильно, тому й відбулося відключення. Однак ми уже почали страхуватися. На підстанції встановлюють новий додатковий трансформатор. Адже старий трансформатор №2 відпрацював 40 років, тому потребує заміни. Він візьме на себе частину навантаження, щоб більше не виникало таких ситуацій. Ввести його в експлуатацію плануємо до кінця року.

Алла Ліхачова, речник «Рівнеобленерго»:

— Коли відбулося відключення, то наші бригади почали переводити споживачів на резервну схему живлення. Після того, як аварію на підстанції було ліквідовано (приблизно о 19-й годині), споживачів знову перевели на основну схему живлення. Перехід відбувався практично усю ніч з п’ятниці на суботу.

Однак в цій аварії винна лише підстанція, а не наші мережі, на яких справді велике навантаження. Адже мешканці Рівного постійно використовують все більше електричних приладів. Загалом найбільш вразливими є мережі у центральній частині Рівного. Через це ми намагаємося проводити їхню модернізацію та заміну. Цього року вже здійснено реконструкцію мереж на вулицях Шкільній, Волі, Дорошенка та Підгірній, на яку підприємство витратило 1 млн 650 тис. гривень.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також