Ціна на рівненську картоплю: тішить того, хто її посадив, але не покупця

10828 0

Ми у соцмережах:

Ціна на рівненську картоплю: тішить того, хто її посадив, але не покупця

У цю пору рівняни звикли закуповувати сезонні овочі, роблячи хоч невеликий запас на зиму. Але ціни на традиційний «борщовий набір» поки що не особливо тішать. Картопля щотижня дорожчає, інша городина поступово теж.

Андрій Кузьмич, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників у Рівненській області:

— Цього року овочі, зокрема й картопля, дорожчі, ніж були торік. У нас на Рівненщині бульба більш-менш вродила, бо пройшли дощі, але не було сильних приморозків, як в інших регіонах. Але є питання до якості врожаю, бо багато картоплі погнило, а саме якісної на зберіганні відносно небагато. Ціна на неї тішить виробника, але не покупця. Картопля буде дорожчати й надалі, хіба що з’явиться імпорт з Польщі або Литви. Добре тому, хто має свої городи або хто встиг «вхопити» за кращу ціну. Картопля стартувала з 10 гривень за кілограм і була в діапазоні до 16 грн. А минулої неділі я моніторив ціни на сільськогосподарському ринку, то була вже по 18–19 гривень за кілограм уроздріб! Йдеться саме про картоплю, яка йде напряму від виробника до покупця, яку можна придбати на ринку або напряму у фермерів. Не кажу зараз про ціни у мережах супермаркетів, бо в них зовсім інша цінова політика та інша система закупівлі. Але якщо взяти загалом закупівельну ціну, то на заході гуртова ціна складає по 15–16 грн за кг, а на Чернігівщині (яка вважається картопляним краєм) уже з поля беруть по 18–20 гривень.

Окрім погодних умов, також впливає війна. Менше садять, бо багато людей або на фронті, або повиїжджали. Хто вирощує, той знає, скільки треба вкласти праці, часу і фінансів, щоби вчасно посадити, покропити, обробити та зібрати врожай. Але з фермером завжди можна домовитися, а от перекупник свого не упустить. Тому й закликаємо їхати на закупи на сільськогосподарський ринок або до фермерів напряму. Бо ярмарків, як бувало колись, уже не проводимо, щоб не наражати людей на небезпеку. Хто має можливість, бажання та сили, завжди радимо подбати про запас.

Поки стабільну ціну демонструє цибуля. Червоний буряк, якого зараз порівняно небагато по країні, на цю пору коштує 12–14 гривень, другого сорту буде дешевший. Лідером за цінами нині є білоголова капуста: на початку літа вона була по 5–6 грн за кіло, бо ранньою Закарпаття просто завалило. Зараз сезон збору капусти, і ціна варіюється від 18 до 25 гривень, якщо брати з поля.

До слова, всі говорять, як нині подорожчали овочі, але ж так само ростуть у ціні хліб, молоко, навіть мінеральна вода. Я би сказав, що якраз овочі — це ще більш-менш доступний харчовий сегмент для широкого кола населення. Зважаючи, що в країні триває повномасштабна війна, то й така ситуація ще дуже добра. Дякувати Богу, все у нас наразі є, і якогось дефіциту харчів не прогнозується.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також