Ціни на оренду квартир у Рівному такі ж, як у Києві

1292 0

Ми у соцмережах:

Ціни на оренду квартир у Рівному такі ж, як у Києві

Місцеві ріелтори почали помічати тенденції на ринку нерухомості, яких не було раніше. Оскільки у нашій області відносно спокійно, то все більше вимушених переселенців розглядають Рівне як один з можливих варіантів для свого переїзду.

Лариса Лебедюк, ріелтор:

— Під час бойових дій з Києва на захід України виїхало дуже багато людей. Тому в столиці ціна на оренду житла знизилася, а у Рівному, навпаки, піднялася. Склалася ситуація, коли вартість оренди квартир стала однаковою. Такого узагалі ніколи не було. Нещодавно до мене звертався клієнт із Харкова, який хоче переїхати із сім’єю у Рівне. Просив знайти квартиру для сім’ї з чотирьох осіб із вартістю оренди до 18 тисяч гривень у місяць. Коли йому запропонувала кілька варіантів, то він сказав, що дивиться ще на квартири у Києві, бо ціни що в Рівному, що у Києві однакові.

Загалом вартість місячної оренди однокімнатних квартири у Рівному починається від 6 тисяч гривень — це на вторинному ринку, вона буде укомплектована меблями та технікою. В новобудовах вартість оренди однокімнатної квартири починається від 9 тисяч гривень. Оренда двокімнатних та трикімнатних квартир на вторинному ринку обійдеться від 8 тисяч гривень. В новобудовах вартість оренди такого житла починається від 12 тисяч гривень. Загалом на ринку нерухомості у Рівному в дорожчому сегменті не вистачає квартир для оренди. Бо до нас їде багато людей зі Сходу або Півдня. Є ще переселенці зі Львова і Закарпаття — з початку війни люди поїхали у ці міста, проте з часом вартість оренди нерухомості там настільки підросла, що їм набагато дешевше орендувати квартиру в Рівному. Є й такі сім’ї, у яких чоловік знаходиться в Україні, а жінка з дітьми у Польщі. Тепер жінка з дітьми повертається на Батьківщину та шукає безпечне місце, де вона може жити разом з чоловіком.

Зараз попит на оренду житла настільки великий, що на одну квартиру буває черга з п’яти осіб. Однак зауважу, що у Рівному такого великого зростання вартості оренди квартир не було. Взагалі здебільшого підняття пояснюється коливанням курсу долара. Тобто ті квартири, які раніше здавали в оренду за 5 тисяч, тепер вартують 6 тисяч.

Якщо говорити про продажі на ринку нерухомості, то вони дуже впали. Зараз квартири рівняни купують нечасто. В основному продаються бюджетні варіанти квартир до 10 тисяч доларів. Разом із тим, на ринку нерухомості є не дуже багато варіантів для купівлі квартир. З початком війни багато рівнян зняли з продажу свої квартири. Люди очікують більш спокійних часів. Можу сказати, що вартість самих квартир у доларовому еквіваленті знизилася на 10–15%. Зараз, навпаки, ті люди, які хочуть продати квартири, знижують ціну. Адже клієнтів мало, і єдине, чим людей можна привабити, це ціна. Проблема лише у тому, що долар підріс.

Вартість однокімнатної квартири на вторинному ринку становить 20 тисяч доларів. У новобудові вартість однокімнатної квартири без ремонту починається від 38 тисяч доларів. Двокімнатна квартира на вторинному ринку коштує від 25 тисяч, а трикімнатна — від 30 тисяч доларів. Вартість двокімнатних квартир у новобудовах починається від 50 тисяч доларів. Це без ремонту. Вартість трикімнатних квартир — в межах 70 тисяч доларів.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також