Цього року особняки рівненським сиротам не купуватимуть?

1892 0

Ми у соцмережах:

Цього року особняки рівненським сиротам не купуватимуть?

Торік у Рівному забезпечили житлом 22-х сиріт, які роками стояли на квартирній черзі. Цікаво, декому з новоселів уже далеко за 30 і вони вже мають власні сім’ї. Двом купили квартири, а двадцятьом дали компенсації у понад 600 тисяч гривень кожному, щоб вони могли обрати собі житло самостійно. На таку чергу дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування ставлять з 16 років.

Андрій Міщеня, керівник міської служби у справах дітей:

— Кількість дітей, які потребують житла,збільшується: на сьогодні це 218 осіб. Це діти від 16 років, а також ті, хто вже став повнолітнім і старші. Які перспективи цього року, важко сказати. Тому що все залежить від надходження державної субвенції. Бо житловий кодекс визначає, що обов’язок забезпечення житлом дітей-сиріт лягає саме на державу. Якщо така субвенція надійде, ми її розподілимо і забезпечимо ту кількість дітей, на яку вистачить.

Усього в нас на обліку перебуває 225 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. З початку воєнних дій уже маємо інформацію про 13 таких дітей, які разом з опікунами виїхали за межі України. Вони всі перебувають на консульському обліку, тримаємо зв’язок. Також дві такі дитини приїхали до нас з Маріуполя та з Сєвєродонецька. І ще до нас прибула прийомна сім’я з міста Оріхів — батьки з двома дітьми.

Стосовно дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, війна несуттєво змінила ситуацію. Все одно є батьки, які продовжують ухилятися від виконання своїх обов’язків. На жаль, нам уже доводилося відбирати дітей у батьків і поміщати їх тимчасово до центру соціально-психологічної реабілітації. Цього року уже була «відмовна» дитина — мама залишила її в пологовому будинку. З початку року усиновлено п’ятеро дітей, також на обліку є 6 сімей-кандидатів на те, щоб стати усиновлювачами — вони зібрали пакет документів, пройшли навчання і шукають дитину.

А ще було 230 судових справ, в яких батьки вирішують ті чи інші суперечки стосовно дітей. Найчастіше це визначення місця проживання дитини, участь у вихованні, різні майнові спори. Хотілося б, щоб батьки все-таки мирно вирішували ці питання.

Нагадаємо, торік у Рівному коштом міського та держбюджетів вперше придбали за понад 5 млн. грн. великий особняк у «Царському селі» для дитячого будинку сімейного типу. У службі у справах дітей кажуть, що батьки-вихователі Косинці все ж не злякалися війни і за кордон не виїжджали, а продовжують виховувати там сиріт.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також