Творчі миттєвості: у Рівному презентували найкращі картини учнів Косміаді

760 0

Ми у соцмережах:

Творчі миттєвості: у Рівному презентували найкращі картини учнів Косміаді

Сьогодні в обласному краєзнавчому музеї у Рівному відбулося відкриття виставки «Творчі миттєвості Георгія Косміаді». На виставці представлені роботи художника різних періодів. А також найкращі роботи його учнів, які художник зберіг.

Загалом на виставці представлено 100 картин. З них 60 – картини учнів художника. Георгій Косміаді жив у Рівному в 1917-1940 роках. Він викладав малювання та образотворче мистецтво у багатьох навчальних закладах міста, зокрема у Рівненській українській гімназії, яка відкрилася в 1923 році. У 1940 році родина Косміаді переїхала до Німеччини. З собою з-поміж інших речей Георгій Косміаді взяв і роботи своїх найкращих учнів.

Донька художника Надія Косміаді розповіла:

– Ці картини зберігав мій батько. Пізніше вони були у квартирі матері, а коли й вона померла, то картини перейшли на зберігання до мене. Я їх з Гамбурга перевезла у свій будинок, що в Італії, а потім – до Рівного. Виставка – це для мене спогади. Батьку було дуже важливо показали меншим, що він робив, аби в них з’являлося бажання продовжувати робити його справу. Батько завжди говорив, що тут, у Рівному, він сіє поле: матиму успіх – матиму урожай. Так і було.

Неодноразово виставки робіт Георгія Косміаді та його учнів експонувалися у Рівному, Луцьку, Варшаві, Кракові, Познані, Гамбурзі та інших містах.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також