У Дібрівці відкрили реконструйоване пожежне депо

149 0

Ми у соцмережах:

У Дібрівці відкрили реконструйоване пожежне депо

Початок відновлення історичної споруди пожежного депо, яке було побудовано чеськими переселенцями у 1923 році, урочисто презентували 18 вересня у селі Дібрівка Рівненського району. Пожежне депо відновлюється за ініціативи Романа Стасюка, депутата Рівненської міської ради від Радикальної партії Олега Ляшка.

— Ще минулого року я випадково побачив цю занедбану споруду. Почав займатися пошуком інформації про неї, — розповідає Роман Стасюк. — Допомогли мені в цьому працівники ДСНС, а також Володимир Михальчин, житель с. Грушвиця. Після цього я запросив усіх бажаючих жителів долучитися до процесу відновлення цього пожежного депо. Допомагало дуже багато людей різного статку. Головним майстром з відновлення є Сергій Кустинець, а також Віктор Шибрук, головний конструктор «Арм-Еко». Найважчим завданням було знайти відповідні матеріали. Та попри всі труднощі, зараз на власні очі бачимо реконструйоване пожежне депо, яке увійде у історію села Дібрівка і всієї Великоомелянської ОТГ.

Дякую усім, хто долучився до цієї справи, і надалі сподіваюся на вашу підтримку, адже на цьому ми не зупиняємося. Мова йде про збереження історичної спадщини, нашої історії. Ми живемо на цій землі. Тут наша історія. Ми маємо зберігати це, розуміти і пишатись цим.

На урочисте відкриття пожежного депо завітали перший заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, заступник начальника головного управління ДСНС України в Рівненській області Олександр Мохрик та жителі села.

— Дуже приємно, що у нас є такі меценати, як Роман Стасюк, Орислава Стасюк та інші. Приємно, що до акції долучилося наше управління ДСНС на чолі з генерал-майором Сергієм Круком. Надіюся, що саме така історична пам’ятка буде спонукати ще більше відвідувати села нашої Великоомелянської об’єднаної територіальної громади, — наголосив Сергій Свисталюк.

Як зазначив Олександр Мохрик, це лише початок відновлення історичної споруди пожежного депо, тому вони і надалі допомагатимуть приводити цей об’єкт в належний стан, аби саме ця історична пам’ятка з пожежної охорони стала окрасою Рівненської області. Також він нагородив листами подяки водіїв місцевої пожежної команди села Грушвиця Володимира Куліша та Анатолія Куліша. Подяки від начальника головного управління ДСНС України в Рівненській області, генерал-майора служби цивільного захисту Сергія Крука також отримали депутат Рівненської міської ради Роман Стасюк та староста села Грушвиця Олександр Данилюк.

До слова, це не перша справа, до якої чимало зусиль доклав Роман Стасюк, аби зберегти історичну та культурну спадщину Рівненщини. Саме за його ініціативи 28 вересня 2019 року на кладовищі у Мартинівці Рівненського району відремонтували та освятили чеську каплицю. Також Роман Стасюк організував підсвітку Рівненського обласного краєзнавчого музею — для того щоб місцева влада побачила його занедбаний стан і почала ремонт.

Історична довідка

У 1924 році в селі Дембровка (Дібрівка) засновано пожежну команду та збудовано пожежне депо «збройніцу», яка була обладнана ручною помпою. Перший командир — Ян Бачовський, після нього — Йосип Заптрапа і аж до Другої світової війни керував Йосип Гавлічек. Поблизу пожежної частини було встановлено муніципальний дзвін. Дзвонар — Йосип Зумр, він регулярно сповіщав про час вечірньої молитви та про сумні події: загоряння обійсть або похорон. Пожежна команда користувалася великою повагою не тільки в Дібрівці, але й у сусідніх українських селах, де часто брала участь у ліквідації вогню й порятунку їхнього майна.

Олеся ОЛЕНІЧ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також